אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדשות האופנה: ניו יורק בתל אביב

חדשות האופנה: ניו יורק בתל אביב

לופט חדש שמשלב מוזיקה ואופנה נפתח ברמת החי"ל בתל אביב, ביקורת על תערוכת מעצבי המאה ומעצבת חדשה לדיזל

22.06.2009, 11:05 | הדס שואף

לופט מעצבים בסגנון ניו־יורקי ייפתח ב־16 ביולי בלב רמת החי"ל שבתל אביב, במתחם מגדלי אור. הלופט ישלב אופנה ומוזיקה ויארח מעצבים צעירים ממגוון תחומים להפנינג של אופנה ומוזיקה. הלופט ייפתח רק פעם בשבוע, בימי חמישי בשעות 12:00 עד 21:00, והאוספים בו ישתנו בתדירות גבוהה. 30 מעצבים צעירים ימכרו שם, ובהם שושיין של שירה קידר, אקלקטיק של שרי אסף מלמוד, עדי טף, אנה פרנה ואחרים. תמהיל המקום מתאים לנשים ולגברים וכולל בגדים, חלק ניכר מהם במהדורות מוגבלות, תכשיטים, תיקים ועוד.

שרון וינגרטן וטל לביא מלביא וינגרטן שיווק יצירתי, שעומדות מאחורי הפרויקט, ראו את קונספט ה־Pop-up Fashion Shop בניו יורק והחליטו לייבא אותו ארצה. חברת רד בינת נכסים הרימה את הכפפה והחליטה לארח את לופט המעצבים בקומפלקס הבניינים שבבעלותה.

מחירים: 20–2,000 שקל; מגדלי אור, רח' הברזל 27, רמת החי"ל, תל אביב.

תערוכת מעצבי המאה. בשבוע שעבר נפתחה תערוכת מעצבי המאה במרכז לאמנויות הבמה בתל אביב. 100 מעצבים אשר בחרה ועדה מיוחדת מציגים בה 100 פריטי קונספט בהשראת העיר תל אביב. התערוכה מתפרסת על פני שלוש קומות; בקומת הכניסה מוצגים פריטי אספנים של מיטב מעצבי העבר, ובקומות העליונות יצירות של מעצבי ההווה. יוזמת התערוכה היא חברת קרינולינה - מעצבת דעת קהל, בשיתוף עיריית תל אביב, ומטרתה - לקדם את עסקיהם של המעצבים הנבחרים.

תיק של חגית גורני נאמן תיק של חגית גורני נאמן תיק של חגית גורני נאמן

היוזמה ברוכה, אך הביצוע לקה בחסר במידה רבה. בקומת הקרקע, שם הוצגו מעצבי עבר כרוז'י בן יוסף, לאה גוטליב, תמרה יובל ג'ונס, פיני לייטרסדורף ולולה בר, הפרזנטציות היו חובבניות ולא אסתטיות ונבלעו בפינות הקומה. אותם מעצבים, נכס צאן ברזל של עולם האופנה הישראלי, זכו להתייחסות לא רצינית, ובמבט מרחוק הבגדים נראו כמו פרזנטציה זולה של תלבושות לבמה. הקומות השנייה והשלישית נראו הרבה יותר טוב, אך דגמים רבים לא עשו את העבודה ונראו כפרויקט סטודנטיאלי. היו גם מי שבלטו לטובה, ובהם אגס ותמר, שהפכו את ההטבעה על מכסי הביוב בתל אביב לסיכות דש עגולות, תוך התייחסות לכיתוב כאל חותמת נוטריונית הנושאת בתוכה את סמל העיר; ומעצבת התיקים חגית גורני נאמן, שעיצבה הומאז' לילקוטי בית הספר המיתולוגיים.

פרטים: 16.6–10.7, המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב. 

בלק גולד. המעצבת היוונייה סופיה קוקוסלאקי, שעיצבה את בגדי הנעילה והפתיחה של אולימפיאדת אתונה, נבחרה לעצב את קו הפרימיום הבלק גולד של המותג דיזל, שהושק בשבוע האופנה הניו־יורקי בפברואר 2008. לצד גיוסה של קוקוסלאקי החליטו בדיזל לפרוש משבוע האופנה הניו־יורקי הקרוב. בחברה מסרו כי הם מתכוונים לשוב לשבוע האופנה בפברואר 2010, עם קו בעיצובה של קוקוסלאקי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות