אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חמצן תכוף: התכוף מדווחת על הסכם המרת חוב במניות עם בעל השליטה וגם על הסכם השקעה עם קרן יורקוויל צילום: סי די בנק

חמצן תכוף: התכוף מדווחת על הסכם המרת חוב במניות עם בעל השליטה וגם על הסכם השקעה עם קרן יורקוויל

בעל השליטה, דוד אורון, מוותר על חוב של 10 מיליון שקל לחברה וקרן ההשקעות יורקוויל תשקיע עד 12 מיליון דולר תמורת הקצאת מניות עתידית

22.06.2009, 10:41 | מישל אודי

שתי ידיעות מהותיות פירסמה היום חברת התכוף אולי מסמנות את נקודת המפנה בחברה.

החברה הודיעה כי חתמה על הסכם עם בעל השליטה בחברה, דוד אורון, במסגרתו יומרו 10 מיליון שקל מתוך חוב החברה לאורון תמורת השקעה במניותיה של התכוף. מחיר המניה בהקצאה נקבע בהתאם לממוצע שער הסגירה של המניה בחודשיים האחרונים (215 אגורות), בתוספת פרמיה של 15%.

בנוסף, הודיעה החברה על הסכם עם קרן ההשקעות האמריקאית יורקוויל, במסגרתו תקבל קו השקעה בהיקף של עד 12 מיליון דולר. ההשקעה תתבצע במתכונת של SEDA - (Standby Equity Distribution Agreement) במסגרתו תוכל התכוף למשוך כספים על חשבון ההשקעה בעיתוי שיקבע באופן בלעדי על ידה, וזאת על פני תקופה של 3 שנים ואופציה של החברה להאריך את התקופה בשנה נוספת. בתמורה, תקצה התכוף מניות חדשות לקרן יורקוויל לאחר פרסום תשקיף מדף.

על פי ההסכם, מחיר המניה בכל הקצאה יקבע על בסיס המחיר הנמוך מבין הממוצעים המשוקללים של מחירי מניית החברה בעשרת ימי המסחר שלאחר מסירת דרישת השקעה, בניכוי הנחה למשקיע של 2%. עוד נקבע בהסכם מנגנון המאפשר לחברה לציין בדרישת השקעה מחיר מינימלי למניה, שיחול ביחס לאותה השקעה.

עו"ד שמוליק ינאי, יועץ קרן יורקוויל בישראל, ציין בהודעת החברה כי "התכוף היא חברה מסקרנת שנפתחה לאחרונה למרחבים עצומים ולאתגרים חדשים. אנחנו שמחים להשתלב בהשקעה בנקודת הזינוק בחיי החברה. קשה למצוא הזדמנויות השקעה עם TURNOVER כה מהותי בהתפתחות העסקית שלהם. הצלחנו לעשות זאת בבריינסווי שעתידה להיכנס למדד ת"א 100. אנחנו מאחלים עתיד דומה להתכוף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות