אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נובה מזנקת ב-87%: החברה דיווחה על הזמנות שיא למערכות מדידה עצמאיות ברבעון השני צילום: ישראל סאן

נובה מזנקת ב-87%: החברה דיווחה על הזמנות שיא למערכות מדידה עצמאיות ברבעון השני

ההיקף הכספי של ההזמנות מוערך ב-7-8 מיליון דולר. מחזור המסחר של המניה עומד על כ-800 אלף שקל והיא טיפסה ביותר מ-190% מתחילת השנה

22.06.2009, 12:11 | תומר קורנפלד
מניית נובה מכשירי מדידה מזנקת היום ב-87% במחזור של 800 אלף שקל לאחר שעם פתיחת המסחר זינקה המניה ב-130%. החברה, המפתחת מערכות בדיקה אופטיות לשימוש בתעשיית המוליכים למחצה, דיווחה כי ברבעון השני קיבלה הזמנות שיא למכונות הבדיקה העצמאיות שלה מ-3 לקוחות שונים. על פי הערכות, היקף העסקאות הכולל מוערך ב-7-8 מיליון דולר. ההכנסות מהעסקאות האלו יוכרו ברבעון השני והשלישי של השנה. המניה טיפסה ב-190% מתחילת השנה.

בשיחה ל"כלכליסט" מסביר נשיא ומנכ"ל החברה גבי זליגסון את השינוי: "בסוף מרץ התחלנו לראות שינוי מהותי בפעילות שלנו לאחר שהתחיל להיווצר במפעלי המוליכים למחצה חוסר בצ'יפים. כחלק מהמאמצים להתמודד עם המיתון ממשלות יפן, סין וטיוואן חילקו קופונים לאזרחים בהיקף של 120 דולר לאזרח כדי לגרום לאנשים להוציא כסף. המהלך יצר אנרגיה חיובית בשעה שכמות הצ'יפים על המדפים היה נמוך".

השילוב בין הביקוש לשבבים מצד אחד וההיצע הנמוך שיחק לטובת נובה אשר מספקת את מערכות הבדיקה לתעשייה אשר נזקקת למוצריה של נובה כאשר הביקוש ותפוקת המפעלים עולה. המכונות אותם מכרה נובה הן מכונות עצמאיות שבהן שיעור הרווחיות גבוה ומחירן ללקוח מוערך ב-0.75-1 מיליון דולר כל אחת. פרט לאלו, נובה מוכרת גם מכונות בדיקה המשולבות במכונות של יצרניות אחרות שהיקפן הכספי מוערך במאות אלפי דולרים.

זליגסון מסביר: "הפריצה הגדולה עבורנו זה שוק המערכות העצמאיות שאנחנו פיתחנו. אנחנו עובדים קשה בכדי לחדור אליו. יש לנו לקוחות, אבל לא הצלחנו לגרום בבת אחת להיקפים של הזמנות. ההודעה שלנו מהווה קפיצה מאוד משמעותית בפעילות שלנו ומהווה מנוע צמיחה גדול עבורנו".

עם זאת, הדרך לרווחיות עבור נובה כנראה עדיין לא קטנה. את הרבעון הראשון של השנה סיימה החברה עם הכנסות של 5.7 מיליון דולר והפסד של 1.7 מיליון דולר. זליגסון מסביר שבחודשים האחרונים החברה נקטה במספר מהלכים להקטנת ההוצאות שגרמו לכך שכבר ברמת הכנסות של 6.5-7 מיליון דולר החברה עדיין תהיה רווחית. בין המהלכים שבהם נקטה החברה נכללים פיטורי עשרות עובדים, האטה של פרוייקטי פיתוח והורדת היקף המשרה של העובדים ל-80%.

האם ההודעה הנוכחית מצביעה על כך שנובה קרובה לחזור לרווחיות? זליגסון משדר אופטימיות ואינו חושף את כל הקלפים. "יש סבירות גבוהה להיות באיזון ואף יותר מזה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות