אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד לגניבת צ'קים מעשרות יהלומנים צילום: אוראל כהן

חשד לגניבת צ'קים מעשרות יהלומנים

צ'קים בסכום הנאמד במאות אלפי דולרים, ששוגרו מהבורסה ליהלומים באמצעות הדואר, לא הגיעו ליעדם. חלקם הופקדו בחשבונות שלא אליהם כוונו. הנזק הכולל עלול להסתכם במיליון דולר

23.06.2009, 07:05 | נעמה סיקולר ואיתי הר־אור

למצבם הקשה של היהלומנים הישראלים הצטרפה בשבועות האחרונים תעוקה נוספת: עשרות צ'קים של יהלומנים בבורסת היהלומים של רמת גן לא הגיעו ליעדם, וככל הנראה הופקדו בחשבונות בנק שלא אליהם יועד התשלום - כך נודע ל"כלכליסט".

על פי הערכות בבורסה, הסכום האבוד מגיע למאות אלפי דולרים. עם זאת, ככל שנוקפים הימים מתגלים צ'קים נוספים שאבדו, והסכום הכולל עלול להגיע גם למיליון דולר.

יהלומנים בבורסה סיפרו ל"כלכליסט" כי שלשלו לתיבות הדואר בתוך הבורסה מעטפות, ובהן צ'קים שיועדו כתשלום לספקים שונים - חלקם בציון "למוטב בלבד". חלק מהצ'קים נפדו, אבל לא על ידי הצד שהיה אמור לפדות אותם. הדבר הוביל חברים בבורסה להעריך כי מקצת הצ'קים הגיעו לידי צד שלישי, שהסב אותם לנמען אחר והפקידם בחשבונות אחרים.

לפי שעה מפנים הבנקים את היהלומנים להגשת תלונות במשטרה, ומגבים אותם בהעתקי הצ'קים שנעלמו.

בדיקה שנערכה בבורסה העלתה כי לא היתה גניבה בתוך מתחם הבורסה עצמו. "מבירור שערכנו עם קב"ט דואר, עולה כי ייתכן שמעטפות דואר נגנבו, אבל הן לא נגנבו מתוך מתחם הבורסה הסגור והמאובטח", נמסר מהבורסה. "בנוגע לכל צ'ק שנגנב יש לפנות לדואר ישראל".

מדואר ישראל נמסר בתגובה: "בחברה לא התקבלה כל תלונה על גניבת שק דואר באזור הבורסה ליהלומים. נסיבות המקרה ייבדקו לעומק".

מבנק לאומי נמסר: "אנו מכירים את התופעה. מדובר במספר קטן של מקרים, המטופלים על ידי מחלקת הביטחון של הבנק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
גניבת צקים
לכל המגיבים של לכתבה זו אינכם בקיאים בנושא .לצערי המקרה קרה במשרדי בו אני עובדת .אכן בחודש 3/09 שלחתי שתי המחאות לספקים לא קשורים לבורסת היהלומים ברמת גן .אלא ספקי שירותים אחרים .לצערי המחאות אלו איני יודעת באיזה דרך היגיעו לאנשים הלא נכונים וניפדו .אכן עשיתי שיעור בית ופניתי לכל הגורמים הנוגעים בדבר כולל פנייה לממונה בבנק על הבנקים (בנק ישראל ירושלים ) משטרת ישראל ,גבי גזית ,בנק איגוד והתכתביות עם מינהלת הדואר .ולצערי עד כה לא נתקבלה שום תשובה פרט מבנק ישראל שבודקים את הנושא .אגב נודע לי שכל ההמחאות נפדו על ידי אדם שלישי באותו בנק -סניף 12/756 בת-ים .מסרתי פרטים מדוייקים על כל החקירות שעשיתי באופן אישי לוודא איך קורה במדינתינו שלמשטרת ישראל אתה מוסר כל החקירה כולל שם המבצע ההונא תמנהלת סניף בנק ,התכתבות עם הבנקים ועוד. עליי לציין שאני לא מוותרת ומנסה בכל דרך לבדוק במחלקת הונאה מה גורל ההמחאות .ראו מה משטרת ישראל או הבנקים שאמורים להיות אחראים על כספינו מתנהגים .אנא שימרו עצמכם היטב זה יכול לקראת לכם . אלמלח מרים
אלמלח מרים , רמת פולג נתניה  |  23.06.09
4.
גניבת ציקים מבנק הדואר
למי שכותב תגובות אנא קיראו במדויק את הכתוב במאמר. נכתב שניגנבו צקים מהדואר בבורסה שהיו מיועדים לספקיםׁׁ(לאו דווקא ספקי יהלומיםׂ) ממשרדי נישלח ציק דרך הדואר עבור ספק מחשבים (ולא ספק יהלומים) ,ציק זה ניגנב מהדואר וניפדה בבנק הפועלים בבת ים,המשטרה יודעת את זהות הפודה אך עד כה לא נעשה דבר אנחנו פנינו לכל הנוגעים בדבר,לדואר בבורסה,לדואר ישראל ,לבנקים המעורבים וכולם מנסים להתחמק מאחריות,כולל המשטרה שחקרה ובדקה את הנושא ושם הגנב וכתובתו נימצאים בידה. מה עוד עלנו לעשות על מנת לקבל את כספנו בחזרה? נעמה ואיתי ,אם ברצונכם לדעת פרטים נוספים ,אנא צרו איתנו קשר דרך הדואר האלקטרוני.
R.R , זבוטינסקי 1  |  23.06.09