אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבור של יולי עופר: הזרים 22.4 מיליון שקל לסנטרל יורופיאן ללא תמורה צילום: גו קוט

הבור של יולי עופר: הזרים 22.4 מיליון שקל לסנטרל יורופיאן ללא תמורה

מצבה הפיננסי של סנטרל יורופיאן מוביל את בעל השליטה לוותר על הלוואת בעלים שהעניק לטובת חיזוק ההון העצמי של החברה. ברבעון הראשון עמד ההון העצמי על 2.7 מיליון שקל בלבד

23.06.2009, 12:16 | מישל אודי

יולי עופר ונמרוד רינות מכנסים את היד לכיס וממירים הלוואת הבעלים לסנטרל יורופיאן לפרמיה על המניות, או במילים אחרות - מוותרים על חוב של 22.4 מיליון שקל של החברה כלפיהם.

הויתור על החוב מגיע לאחר שהחברה רשמה בדוחות הכספיים של הרבעון הראשון הפסד של 2 מיליון שקל והפסד של 68 מיליון שקל בשנת 2008. מצבה הכספי העגום של החברה התבטא היטב בהון העצמי שנותר, נכון לתום הרבעון הראשון על 2.7 מיליון שקל, זאת לעומת 63 מיליון שקל ברבעון המקביל. יחס ההון העצמי למאזן ברבעון עמד בתום הרבעון על 0.32% בלבד. 

רישום החוב כפרמיה על המניות ולא כהלוואה יחזק את מבנה החוב של החברה בכך שיקטין את ההתחייבויות ויכנס להון העצמי.

בנוסף, הודיעה החברה כי היא מנהלת מו"מ עם חברת לפידות חיפושי נפט, שלה נכסים במזרח אירופה דרך חברת אינוונטק בה היא מחזיקה 74%. שווי החברה יקבע לפי מעריך שווי חיצוני.

לפי מתווה העסקה אינוונטק תרכוש מחברת סנטרל יורופיאן את מלוא הון המניות של חברת הבת Hotel Holdings B.V, אשר בבעלותה המלאה של בנטרל יורופיאן. חברת הבת מחזיקה בנכסים שונים בתחום המלונאות. דרך מבנה האחזקה החדש תשמור סנטרל יורופיאן על גרעין השליטה אך תעשה זאת דרך אינוונטק.

 

החברה מסייגת וטוענת כי אין ודאות כי מתווה זה יהיה זהה למתווה העסקה בה יתקשרו הצדדים בפועל, אם בכלל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות