אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכירים בגוגל יועמדו לדין בשל סרטון וידאו שעלה לאתר

בכירים בגוגל יועמדו לדין בשל סרטון וידאו שעלה לאתר

ארבעה בכירים בחברה מואשמים בבית דין איטלקי בפגיעה בפרטיותו של נכה - לאחר שסרטון המתעד התעללות בו הוצג באתר הווידאו שלה

23.06.2009, 13:17 | יוסי גורביץ
ארבעה בכירים בגוגל צפויים לעמוד מחרתיים (ה') לדין בבית המשפט במילאנו, בחשד להוצאת שם רע והפרת חוקי הפרטיות של איטליה. אחד הבכירים הוא דיוויד דרומונד, היועץ המשפטי של גוגל, ואחר הוא ג'ורג' ריס, לשעבר סמנכ"ל הכספים של החברה, שפרש ממנה בינתיים. כך מדווח הפיננשייל טיימס.

מקורן של ההאשמות בתקרית שאירעה ב-2006 בבית ספר בטורין, עיר סמוכה למילאנו. ארבעה נערים מבית ספר מקומי צולמו שעה שהם מתעללים בתלמיד אחר, הסובל מתסמונת דאון. סרטון שמתעד את ההתעללות, שצולם בטלפון סלולרי, הועלה לגוגל ווידאו, שם צפו בו אלפי אנשים במשך כחודשיים. גוגל הסירה את הסרטון רק לאחר התערבות המשטרה והממשלה האיטלקית.

לטענת התביעה, על גוגל היה לוודא שהסרטון לא היה ניצן לצפייה. בכך שאיפשרה לצפות בו, נטען, היא אחראית לפגיעה בשמו של המותקף ולפגיעה בפרטיותו. גוגל טוענת, מצידה, שכלל לא היתה מודעת לסרטון, ומשהופנתה תשומת ליבה אליו, הסירה אותו מיד ואף שיתפה פעולה עם המשטרה האיטלקית בזיהוי ארבעת התוקפים.

המקרה נחשב לבעל חשיבות משפטית, משום שזו הפעם הראשונה שבית משפט אירופי כלשהו דן בשאלת אחריותו של ספק פלטפורמת וידאו לסרטונים המועלים אליה. דירקטיבה של האיחוד האירופי מבחינה בין ספקי הרשת ויוצרי התוכן, ומנקה מאחריות את הראשונים בשל פעולת האחרונים. עם זאת, הדירקטיבה היא בבחינת הנחיה, ואם ימצא בית המשפט שגוגל פעלה בניגוד לחוקי הפרטיות, הפסיקה עשויה להשפיע על האופן שבו יפרשו בתי משפט את הדירקטיבה ברחבי האיחוד האירופי.

גוגל הודיעה כי "הנסיון לראות בפלטפורמות נייטרליות כאחראיות לתוכן המוצג בהן הוא התקפה על הרשת החופשית והפתוחה", וכי "תסייע בעוז" לעובדיה החשודים. אם יורשעו, עשויים ארבעת הבכירים לשאת בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות