אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העולם מתבגר: 1 מכל 6 אנשים באמצע המאה יהיה מעל 65 שנה צילום: shutterstock

העולם מתבגר: 1 מכל 6 אנשים באמצע המאה יהיה מעל 65 שנה

דור ה"בייבי בום" בארה"ב וה-"Red Guard" בסין ייצאו לפנסיה בקרוב; הערכות: הביטוח הרפואי יתייקר ויהיו מאבקים פוליטיים מכוערים על קיצוץ קצבאות זיקנה

23.06.2009, 21:56 | סוכנויות הידיעות

1 מכל 6 אנשים בעולם באמצע המאה הנוכחית יהיה אדם מבוגר בן לפחות 65 שנה - פי שלוש מההיקף הנוכחי - כך שארה"ב ומדינות נוספות יצטרכו להתאמץ לתמוך באוכלוסיית המבוגרים והקשישים. סוכנות הידיעות AP מדווחת, כי מספר האזרחים המבוגרים זינק משנת 2000 בשיעור של 23% לרמה של 516 מיליון. גידול זה גבוה פי 2 מקצב הריבוי של האוכלוסייה הכללית.

אוכלוסיית העולם מתבגרת כבר הרבה שנים עקב ירידה בילודה והתקדמות בידע הרפואי, באופן שמאריך את תוחלת החיים. בתור האוכלוסייה הצומחת ביותר בעולם, המבוגרים מהווים רק 8% מאוכלוסיית העולם, שמונה כ-6.8 מיליארד איש.

אלא שדמוגרפים מזהירים כי המגמה תלך ותתגבר. להערכתם, צפוי גל של פרישות בקרב דור ה"בייבי בום" האמריקאי ודור ה-"Red Guard" בסין. התפתחויות אלו צפויות לייקר באופן משמעותי את עלויות הביטוח הרפואי. גרמניה, יפן, איטליה ומונקו מחזיקות בשיא האוכלוסייה המבוגרת - חמישית ממדינות אלו הם אנשים מעל 65.

בארה"ב שיעור המבוגרים עומד על 13% מהאוכלוסייה, אך השיעור צפוי להפכיל את עצמו ל-88.5 מיליון איש באמצע המאה. "שנות ה-20 של המאה הנוכחית יאופיינו במשבר פיסקלי, כתוצאה מקפאון בצמיחה הכלכלית ומאבקים פוליטיים מכוערים על קיצוץ בקצבאות הזיקנה. במדינות מתפתחות כמו סין, יהיה משבר הומניטרי בעקבות הזדקנות האוכלוסייה", אומר ריצ'רד ג'קסון, מנהל מכון מחקר לזיקנה בוושינגטון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות