אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיני כהן עובר לצד של בעלי המניות: רכש 30% מאמריקה ישראל

פיני כהן עובר לצד של בעלי המניות: רכש 30% מאמריקה ישראל

כהן, לשעבר מנכ"ל אפריקה ישראל, ישמש כיו"ר חברת הנדל"ן - ששוויה מוערך ב-150-120 מיליון שקל

24.06.2009, 10:16 | גולן חזני

פיני כהן, לשעבר מנכ"ל אפריקה ישראל, יוצא לקריירה עסקית עצמאית. כהן (58) רוכש את אחזקותיו של דני מריאן (30%) בחברת אמריקה ישראל  ויכהן כיו"ר שלה. בעלי המניות האחרים, בראשם שמשון הראל (30%), ימשיכו להחזיק במניות ומדובר בחברת הביטוח מגדל (20%), בנק מרכנתיל דיסקונט (15%) ועו"ד בני ברץ (5%). מריאן ימשיך ללוות את החברה בנושאים מקצועיים שונים.

אמריקה ישראל הוקמה לפני 12 שנה ע"י מריאן והראל ומעורבת בהקמת אלפי יחידות דיור בקנדה וישראל, ביניהם קריית חתני פרס נובל בראשל"צ ומלצ'ט שינקין בת"א. בנוסף היא מחזיקה בשליטה בסטודיו C. שוויה של אמריקה ישראל מוערך ב-150-120 מיליון שקל.

כהן שימש עד לפני כחודשיים כיו"ר תשובה אחזקות והיה אחראי על הפעילות של יצחק תשובה במזרח הרחוק. בנוסף הינו שותף ויו"ר בקבוצת האחזקות הבינלאומית דוידוף, העוסקת בין היתר בתחומי הביטוח וכן מספקת שירותי מיקור חוץ לחברות ביטוח בארץ ובעולם.

בהודעה שמפרסמת אמריקה ישראל אומר כהן כי "אני מאמין כי ניסיוני העסקי והניהולי יקדמו את אמריקה ישראל למעמד של חברה מובילה בתחומה לצד כניסה ופיתוח של תחומי פעילות נוספים. בבדיקות שערכתי התחזקה בפני העובדה כי לחברת אמריקה ישראל, בעלי השליטה בה ועובדיה יש מוניטין מצוין וזאת לצד שותפים אסטרטגיים מכובדים - קבוצת מגדל ובנק דיסקונט, שאני מכיר במשך שנים. לאור זאת, החלטתי כי אמריקה ישראל מהווה פלטפורמה נכונה מבחינתי כעצמאי וכי ברצוני להוביל את החברה יחד עם שמשון הראל והשותפים האחרים, למעלה. אני מאמין כי השילוב שלי ושל הראל באמריקה ישראל להשקעות הוא שילוב מנצח".

כהן, סגן אלוף במיל, נמנה על דור מנהלים ותיק בתחום הנדל"ן ובעל נסיון של 35 שנה בתחום. בין השנים 1998-2006 כיהן כהן כמנכ"ל אפריקה ישראל. קודם לכן שימש מנכ"ל חברת השכרת הרכב אלדן.

שמשון הראל אמר כי "לצד הצער על כך ששותפי לדרך ובחברה, דני מריאן החליט לפרוש משיקולים פרטיים, אני שמח על הצטרפותו של פיני כהן כשותף בגרעין השליטה בחברה, מאחר והוא מביא לאמריקה ישראל ניסיון ניהולי רב, קשרים בשוק ההון ובמערכת הפיננסית המקומית והבינלאומית ופותח בפניה אופקים חדשים. לכהן ניסיון רב בתחומי פעילות מגוונים, בהיקפים גדולים, בארץ ובחו"ל, שבעזרתם תוכל אמריקה ישראל להגדיל באופן משמעותי את היקפי הפעילות ומגוון התחומים, בהם פעלה עד כה".

דני מריאן: "אמריקה ישראל, אותה הקמתי יחד עם חברי שמשון הראל הגיעה לבגרות ולבשלות. לאחר ניהול החברה במשך 12 שנה ו - 35 שנים מצטברות של ניהול בקו הראשון של חברות ועסקים החלטתי לצאת לדרך חדשה. בכוונתי להתמקד בפעילות ברמת דירקטוריון ופעילות ייעוץ בתחומים שונים לחברות וגופים ישראלים ובין לאומיים. אמריקה ישראל להשקעות הנה ותמשיך להיות גם בעתיד יקרה לליבי. אמשיך לסייע לחברה, לשמשון ולפיני ככל שאדרש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות