אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מניית תדיר גן זינקה ב-17.4% אחרי חוזה של 15 מיליון יורו עם GM באירופה צילום: בלומברג

מניית תדיר גן זינקה ב-17.4% אחרי חוזה של 15 מיליון יורו עם GM באירופה

אחרי שקריסת ענקית הרכב הטילה עננה על החברה הישראלית, זוכה מניית תדיר גן למעט נחת עם חוזה חדש מ-GM

24.06.2009, 16:34 | נעמה סיקולר

אחרי שקריסתה של GM היתה אחד האיומים הגדולים שריחפו מעל תדיר גן הישראלית, מקבלת מניית החברה מעט נחת מענקית הרכב העולמית. החברה דיווחה הבוקר (ד') כי קיבלה מחברה בת של GM באירופה הזמנת מסגרת לייצור אגני שמן בהיקף של 15 מיליון יורו בסך הכל, למשך 6 שנים (2.5 מיליון יורו בשנה).

הסכם המסגרת מתייחס לייצור של 140 אלף אגני שמן מאלומיניום בשנה. כחלק מההיערכות לפרויקט תקבל תדיר גן תשלום חד פעמי של 700 אלף יורו. תחילת היצור הסדרתי של אגני השמן יחל בשנת 2012 והמכירות יתבצעו שנה לאחר מכן. המוצרים יסופקו לקו ההרכבה של GM בהונגריה.

על רקע ההודעה זינקה מניית תדיר גן בבורסה ב-17.4% במחזור מסחר חריג.

תדיר גן מציינת כי אגני השמן ייוצרו עבור מנוע בנזין 1.6 ליטר דור 4 החדש גירסה טורבו ש-GM מתכוונת להתקין במספר דגמים שייוצרו על ידה החל משנת 2013 והוא מהווה חוזה המשך לאגני השמן שמייצרת החברה כיום לגרסאות הקודמות של מנועי הבנזין של החברה.

תדיר גן, העוסקת בייצור ושיווק מכלולים מאלומיניום, בעיקר לתעשיית הרכב, נפגעה קשה מהמשבר העולמי של תעשיית הרכב בעיקר בשל חשיפתה ל-GM. החברה ציינה בדוחותיה לסיכום הרבעון הראשון כי קיימת ירידה בהיקפי ההזמנות שלה שאיתם היא מנסה להתמודד באמצעות תוכנית קיצוצים וצעדי התייעלות. את הרבעון הראשון סיכמה בירידה של 38% בהזמנות לרמה של 7.4 מיליון דולר ובהפסד נקי של 860 אלף דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות