אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר החינוך מינה את פרופ' טרכטנברג ליו"ר הות"ת צילום: אלכס קולומויסקי

שר החינוך מינה את פרופ' טרכטנברג ליו"ר הות"ת

ההחלטה תובא לאישור המל"ג בשבוע הבא. פרופ' מנואל טרכטנברג עמד בשלוש השנים האחרונות בראש המועצה הלאומית לכלכלה

24.06.2009, 14:24 | כתב כלכליסט

שר החינוך, גדעון סער, החליט למנות את פרופ' מנואל טרכטנברג ליו"ר הוועדה לתקצוב ותכנון (הות"ת). ההחלטה התקבלה לאחר תהליך התייעצות של חודשיים עם ועד ראשי האוניברסיטאות ועם ראשי המכללות והיא תובא לאישור המל"ג בישיבתה הקרובה, בשבוע הבא.

פרופ' מנואל טרכטנברג הינו פרופסור מן המניין בביה"ס לכלכלה ע"ש איתן ברגלס באוניברסיטת תל אביב, וראש התוכנית המחקרית ב"מדע, טכנולוגיה וכלכלה" במוסד נאמן שבטכניון. פרופ' טרכטנברג נולד בארגנטינה ב-1950, קיבל תואר ב.א. ומ.א. בכלכלה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר דוקטור מאוניברסיטת הרווארד שבבוסטון, ארה"ב.

בשלוש השנים האחרונות עמד פרופ' טרכטנברג בראש המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה (מיום הקמתה), ושימש בתפקיד היועץ הכלכלי לראש הממשלה. במסגרת זו עסק פרופ' טרכטנברג בתכנון והתווית המדיניות הכלכלית והחברתית של הממשלה במגוון רב של תחומים ונושאים.

שר החינוך, גדעון סער: "פרופ' טרכטנברג הינו המועמד המתאים ביותר לעמוד בראש הות"ת ולהוביל את המהלכים הנדרשים על מנת להוציא את מערכת ההשכלה הגבוהה מהמצב הקשה בו היא נמצאת מזה תקופה ולהעלותה על דרך המלך.

"פרופ' טרכטנברג משלב מספר מרכיבים הנחוצים לתפקיד, כגון הכרות עם האקדמיה, מומחיות כלכלית, הכרות עם המערכת השלטונית וכמובן אישיות מתאימה".

פרופ' טרכטנברג יחליף בתפקיד את פרופ' שלמה גרוסמן אשר סיים את תפקידו לפני כחמישה חודשים ונעתר לבקשת השר להמשיך בתפקידו עד למציאת מחליף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות