אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת באומל: טייכר המורשע היחיד צילום: shutterstock

פרשת באומל: טייכר המורשע היחיד

בית המשפט דחה את ערעור המדינה לגבי זיכויים של מרבית הנאשמים בהנפקת החברה ב-1995

24.06.2009, 20:04 | גולן חזני

בית המשפט המחוזי בת"א דחה היום (ד') את ערעור המדינה לגבי זיכויים של מרבית הנאשמים בהנפקת חברת באומל ב-1995.

השופטת דבורה ברלינר השאירה בעינה הרשעה אחת בלבד - יוסף טייכר, שהורשע בקבלת דבר במרמה, אולם זיכתה אותו מסעיף השקעה בדרכי תרמית. הדר מאיר זוכה לאחר שערעורו על ההרשעה בבית משפט השלום התקבל. השופטת הותירה בעינם את זיכויים של ישראל אפריימי ומאיר דלאל, מנכ"ל אנליסט חיתום כיום, שיוצג  על ידי עו"ד גיורא אדרת.

ההנפקה של חברת באומל, שעסקה בעבודות קבלניות בתחומי התשתית והפיתוח, התבצעה ב-1995. על פי כתב האישום, הסבירו החתמים לאנשי החברה כי היות ומצב השוק קשה ולאחר ההנפקה צפויים היצעים, יש צורך לדאוג כי מישהו מטעם באומל יקלוט את ההיצעים וימנע ירידה בשער המניה בימי המסחר הראשונים. יתרה מכך, כדי שלחברה יהיה כסף לרכוש את היצע המניות, סייעו לה הנאשמים לקבל הלוואה של מיליון שקל.

התביעה טענה כי הנאשמים ניצלו את חוסר הבנתם של מנהלי באומל בהנפקות, הסתירו מהם מידע וטענו בפניהם כי קליטת ההיצעים נחוצה לשם מניעת ירידת שער המניה - שעלולה לפגוע בשם הטוב של החברה. ואולם חששם האמיתי של הנאשמים, על פי כתב האישום, היה כי ירידות חזקות בשער המניה יפגעו במוניטין המקצועי שלהם.

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, זיוה הדסי הרמן, זיכתה לפני כחצי שנה את חברת דיסקונט חיתום ומנהליה בעבר, אפריימי ודלאל, מכל מעשה לא חוקי בהנפקת באומל. חברת י.ל.ר שוקי הון והחברה הבת שלה י.ל.ר חיתום ומנהליה בעבר, טייכר ומאיר, זוכו מחלק מהאישומים שיוחסו להם, הורשעו בהשפעה בתרמית על שער מניית באומל וקבלת דבר במרמה. ערעורו של מאיר התקבל במחוזי והוא זוכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות