אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאי: ירידה של 9.3% בתנועת הנוסעים הבינלאומית בעולם צילום: בלומברג

מאי: ירידה של 9.3% בתנועת הנוסעים הבינלאומית בעולם

כך על פי נתוני ארגון חברות התעופה הבינלאומי. בתנועת המטען חלה ירידה של 17.4% - שיפור קל לעומת אפריל. מנכ"ל הארגון: "אולי הגענו לתחתית, אולם אנחנו במרחק רב מהתאוששות"

25.06.2009, 23:42 | יסמין גיל

ירידה של 9.3% בתנועת הנוסעים הבינלאומית בעולם נרשמה בחודש מאי, בהשוואה לחודש המקביל אשתקד, כך על פי נתונים שמפרסם היום (ה') ארגון חברות התעופה הבינלאומי (IATA).

בתנועת המטען חלה ירידה של 17.4% בחודש זה, ואולם מדובר בשיפור קל לעומת אפריל, אז חלה ירידה של 21.7% בתנועת המטען הבינלאומית, בהשוואה לאפריל 2008. למעשה, מאז דצמבר 2008 תנועת המטען רשמה ירידות בטווח ה-20%, כך שמבחינת הארגון, נתון של חודש מאי מסמן שיפור מסוים בכלכלה העולמית.

ולמרות השיפור הקל בנתוני המטען, מנכ"ל יאט"א, ג'יובאני ביסיניאני, אינו אופטימי: "אולי הגענו לתחתית, אולם אנחנו במרחק רב מהתאוששות. הקיבולת לא מתיישרת עם הדרישה, וההשפעה על ההכנסות היא דרמטית".

בחמשת החודשים הראשונים של השנה חלה ירידה של 7.7% בתנועת הנוסעים הבינלאומית בעולם, בהשוואה לינואר-מאי 2008. למעט המזרח התיכון, שבו חלה עלייה של 6% בתנועה בחמשת החודשים הראשונים, בכל שאר האזורים נרשמו ירידות בתנועה.

באסיה-פסיפיק חלה ירידה של 11.5% בתנועה בין ינואר למאי, בהשוואה לאותה תקופה בשנה שלפני; בצפון אמריקה חלה ירידה של 9.4%; באפריקה ירידה של 8.8%; באירופה ירידה של 7.8%; ובאמריקה הלטינית ירידה של 2.6%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות