אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המנכ"ל החדש של אנליסט יקבל אופציות ב-2.3 מיליון שקל צילום: בועז אופנהיים

המנכ"ל החדש של אנליסט יקבל אופציות ב-2.3 מיליון שקל

שכרו החודשי של איציק שנידובסקי יעמוד על כ-42 אלף שקל בחודש עם הצמדה למדד, וזה לא כולל מענק שנתי הנגזר מרווחי החברה

25.06.2009, 15:52 | הדר רז

איציק שנידובסקי מונה למנכ"ל בית ההשקעות אנליסט. שנידובסקי נחשב למנהל מוערך בשוק ההון ובעשר השנים האחרונות עבד בבית ההשקעות מיטב, בין תפקידיו: מנכ"ל משותף, משנה למנכ"ל וסמנכ"ל השיווק של בית ההשקעות.

שנידובסקי אמור לחזק את השדרה הניהולית באנליסט ולסייע בשיפור התדמית של בית ההשקעות שנפגעה בעקבות המשבר. שנידובסקי היה אמור להתמנות למנכ"ל משותף של הגוף הממוזג מיטב וגאון, לאחר השלמת המיזוג עם גאון, אולם ככל הנראה העדיף לבחור בתפקיד מנכ"ל יחיד באנליסט.

שכרו החודשי של שנידובסקי, שיחל לעבוד לכל המאוחר ב-15 באוגוסט 2009, יהיה כ-42 אלף שקל, בצמוד למדד. שנידובסקי יהיה זכאי מידיי שנה למענק שנתי של 2% מהרווח השנתי פחות 10% מההון העצמי בניכוי זכויות המיעוט בהון. בנוסף, יוקצו לשנידובסקי 200 אלף אופציות בחמש מנות, כאשר מחיר המניה ינוע בין 24 שקל לאופציה ל-35 שקל לאופציה. שווי האופציות לפי מודל בלק אנד שולס הוא כ-2.27 מיליון שקל. האופציות מהוות 1.85% מהחברה. בנוסף, יהיה זכאי להוצאות רכב ודלקן בסך 5.5 אלף שקל בחודש והוצאות טלפון.

 

בית ההשקעות אנליסט בבעלות שמואל לב ואהוד שילוני נחשב לאחד הותיקים בשוק ההון. לב ושילוני שכיהנו עד כה כמנכ"לים משותפים בבית ההשקעות יהיו יו"רים משותפים.

הסכם העסקתם של לב ושילוני יתוקן כך שיהיו זכאים למענק של 4% (במקום 5%) בהתאם לנוסחת הבונוס של שנידובסקי. שכרם של לב ושילוני הוא 40 אלף שקל בחודש, צמוד למדד של חודש יולי 1996, כך שנכון למועד הדו"ח שכרם החודשי של כל אחד מהיו"רים הנו 58.5 אלף שקל (לא כולל הויתור על 45% משכרם).

איציק שנידובסקי מסר כי "לאחר 10 שנים של עשייה במיטב, הן בתחום הניהולי והן בתחום השיווקי, בהם הגעתי יחד עם צוות עובדים מסור ומקצועי להישגים בולטים, אני חש סיפוק רב, ופורש בתחושה של הצלחה, לאתגרים חדשים. במהלך תקופה זו, הייתה לי הזכות לעבוד לצד צבי סטפק, אבנר ושלמה סימנובסקי. אני רוצה להודות להם על ההזדמנות הגדולה שניתנה לי, להפוך את בית ההשקעות לאחד הגופים המובילים בשוק ההון המקומי, ומאחל להם ולמיטב הצלחה בהמשך".

שמואל לב אמר ל"כלכליסט" כי "הארגון גדל ויש צורת לעבות את השדרה הניהולית. היתרונות היחסיים של אהוד (שילוני, ה"ר) ושלי הם יותר בבחירת ההשקעות, והניהול הכללי גוזל הרבה זמן. אנחנו ממנים מנכ"ל שחולק איתנו את כל הערכים החשובים בבסיס ה-DNA של אנליסט. אהוד ואני נמשיך בעבודה במשרה מלאה ונתמקד בניהול השקעות. המנכ"ל החדש מקבל מערכת עם פוטנציאל גדול, ואנחנו עם הפנים קדימה".

אנליסט היה מבתי ההשקעות שנפגעו משמעותית מהמשבר בשוק ההון ב-2008, בין היתר בגלל תשואות שליליות שהציג בית ההשקעות. עם זאת, מתחילת 2009 בית ההשקעות נהנה מהעליות בשווקים שהביאו לעליית התשואות.

בית ההשקעות אנליסט הציג ברבעון הראשון של 2009 רווח נקי (המיוחס לבעלי המניות) של ‭13.4‬ מיליון שקל, עלייה של כ‭34%-‬ לעומת הרבעון המקביל. בית ההשקעות הושפע לטובה מהעליות בשווקים שהביאו לרווח של כ‭13.6-‬ מיליון שקל מפעילות הנוסטרו (השקעות עצמיות) בהשוואה להפסד של ‭3.8‬ מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עם זאת, הירידה בהיקף הנכסים המנוהלים שחלה בעקבות המשבר של 2008 הביאה לצניחה של כ‭57%-‬ בהכנסות בית ההשקעות שהסתכמו בכ‭17.2-‬ מיליון שקל לעומת ‭39.8‬ מיליון שקל ברבעון המקביל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות