אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מידרוג מעבירה את סנטראל יורופיאן לרשימת המעקב צילום: אביגיל עוזי

מידרוג מעבירה את סנטראל יורופיאן לרשימת המעקב

אגרות החוב מדורגות כעת Baa3 עם אופק דירוג שלילי. במידרוג בודקים את ההשלכות לרכישת אינוונטק לפי שווי של 145-130מיליון שקל

28.06.2009, 10:51 | מישל אודי

חברת הדירוג מידרוג הודיעה היום (א') כי מעבירה את אגרות החוב של סנטרל יורופיאן (CEE) לרשימת המעקב שלה.

מידרוג הודיעה כי תבחן את השלכות ההסכם על החברה ועל אגרות החוב שאמורות לשלם בשנים 2011 עד 2014. אגרות החוב מדורגות Baa3 עם אופק דירוג שלילי ונסחרות בבורסה בתשואה של 25%.

הסיבה למעבר לרשימת המעקב היא ההסכם שהתגבש בין סנטרל יורופיאן שבשליטת יולי עופר ונמרוד רינות ללפידות חיפושי נפט שבשליטת יעקב לוקסמבורג. לפי ההסכם, תרכוש סנטרל יורופיאן 74% מהחברה לפי סך הנכסים השוטפים של החברה במועד העסקה ועוד 10%.

סך הנכסים השוטפים של אינוונטק בתום הרבעון הראשון עמד על 130 מיליון שקל, כאשר ההון העצמי עמד על 143.4 מיליון שקל, כאשר לחברה כמעט ואין חובות והתחייבויות. לפי הערכת סנטרל יורופיאן, שווי החברה צפוי להיות 145-130 מיליון שקל.

לפי מתווה העסקה תרכוש אינוונטק את חברת הבת של סנטרל יורופיאן האחראית על תחום המלונות, זאת לפי הערכת שווי שמבצעת החברה בימים אלו עבור הנכסים שבשליטתה.

לסנטרל יורופיאן תעמוד גם האופציה לרכוש את יתרת המניות של לוקסמבורג באינוונטק, 14%, במחיר הזהה למחיר המניה בבורסה בתוספת ריבית והצמדה במועדים קבועים למשך 3 שנים. לעת עתה מחזיק לוקסמבורג, דרך לפידות, 87.8% ממניות אינוונטק.

רק לפני מספר ימים הודיעו יולי עופר ונמרוד רינות כי הם מוותרים על חוב של 22.4 מיליון שקל כלפי החברה וזאת במטרה לחזק את ההון העצמי שלה. ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות של החברה עמד בתום הרבעון הראשון על 2.7 מיליון שקל, כך שיחס ההון למאזן עמד על 0.3% בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות