אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש: קצב נחשב כמי ש"כופר באופן מוחלט" באישומים נגדו צילום: גדי קבלו

ביהמ"ש: קצב נחשב כמי ש"כופר באופן מוחלט" באישומים נגדו

כך החליטו היום שופטי ההרכב במשפטו של הנשיא לשעבר, לאחר שעורכי דינו של קצב לא הגישו במועד שנקבע את תגובתם לאישומים נגדו. עוד קבעו השופטים, כי קצב לא יוכל להגיש עוד בקשות מקדמיות

28.06.2009, 17:05 | איתי הר אור

שלב נוסף במאבק בין בית המשפט לבין סנגוריו של נשיא המדינה לשעבר, משה קצב: לאחר שהסנגורים עוה"ד ציון אמיר, אביגדור פלדמן ואבי לביא לא הגישו את תשובתם לאישומים נגד קצב, הכוללים עבירות מין ואונס, במועד שקבע בית המשפט, החליטו היום (א') השופטים ג'ורג' קרא, מרים סוקולוב ויהודית שבח, כי הם רואים באי-הגשת התשובה כ"כפירה מוחלטת" באישום.

גורמים המקורבים לתיק מסרו, כי הסיבה לאי-הגשת התשובה לאישום נבעה מכך, שהפרקליטות טרם העבירה לידי צוות ההגנה את מלוא חומר החקירה שביקש, ועל כן לא יכול היה הצוות להגיב לכתב האישום. במקום הגשת התשובה לאישום, ביקשו סנגוריו של קצב לקיים לו שימוע בשנית ונימקו את בקשתם בכך, שמאז תחילת הפרשה והשימוע הקודם שנערך לנשיא לשעבר, התחלפו פרקליט המדינה והתובעים מטעם הפרקליטות.

בהחלטתם מהיום כתבו השופטים: "למעשה, עד לרגע זה לא הגיש הנאשם מענה מפורט לכתב האישום, ואף לא טענה מקדמית, זולת עתירה 'להורות למשיבה לקיים הליך שימוע'. משכך, רואים את תשובת הנאשם לאישום כ'כפירה מוחלטת', עליה אף הצהיר הסנגור במהלך ישיבת בית המשפט".

עוד הוסיפו השופטים: "מאי-הגשת הבקשות המקדמיות בתקופת הארכה שניתנה לצורך כך, אנו למדים כי הנאשם ויתר על רצונו להגיש בקשות מעין אלו. ההחלטה בעניין עתירת הנאשם להורות למדינה לקיים הליך שימוע תינתן לאחר קבלת תשובת המדינה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
הפעם לא יפלו הפרקליטים בפח של הסנגורים
כמה אפשר ללעוס את הקצב הזה. מדוע לא מסיימים עם הפרשה האומללה הזו, ונותנים קצת מנוחה לכל הנפגעות. קצב אם אכן יוכח שיש לו פיצול אישיות והוא באמת מאמין שלא הוא עשה את המעשים שמייחסים לו, אזי כדאי לו שיטפל בנושא, כי זו מחלת נפש מוכרת ויש לה טיפול, אך אם הוא אדם מן השורה וישר כמו סרגל, שיעמוד ניצב בבית המשפט ויטען את מה שכבר שמענו ממנו פעם ועוד פעם, על היותו קורבן של אותן נשים וישפטו השופטים. דודו טופז שומר לקצב מקום, יהיו בכלא כמה אנשים נאורים כמו קצב והוא יוכל להעביר את זמנו עם בינזרי, הירשזון, טופז בהזיות.
רענן , חיפה  |  28.06.09
5.
ל 2 תדייק - לפני שהחומר בידי - הסנגורים . קצב כבר הביע כפירתו לאורך כל התהליך.
כל דיבור על הודאה ולו חלקית היה מפרקליטיו שהתבססו על חומר הראיות שעמד בפניהם בכל שלב עד כה. הם שיזמו את הפנייה למזוז לרקימת אותו הסדר טיעון אומלל. הנאשם עצמו כופר בהאשמות -אבל האם זה בגלל שהוא זכאי ?!!!
יאיר  |  28.06.09
3.
ושוב רואים אנו הטיית דין עוד לפני שהתחיל המשפט!!!
למה מצפים השופטים הללו, האם אפשר להגיש תשובה כשאין את כל החומר בידי המתגונן? הרי יש כללים במערכת המשפטית, ואם הם רוצים להחמיר מראש, זאת הדרך.אנחנו רוצים את האמת, פשוטה כמשמעה, ואם אין אפשרות להתגונן כראוי, הרי זה משפט מכוון... תראו את ההרכב שנבחר, גבר ושתי נשים!? אולי היו בוחרים רק גברים? בטוח שהתוצאות תהיינה אחרות ממה שמראש כבר ברור. איזו מדינה....
רמי  |  28.06.09
לכל התגובות