אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: קופרגייט למכירה תמורת 200-150 מיליון דולר צילום: בועז אופנהיים

בלעדי: קופרגייט למכירה תמורת 200-150 מיליון דולר

חברת הסטארט-אפ הישראלית מחפשת קונה: החברות שהביעו עניין ברכישת מפתחת שבבי ה-IPTV הן ברודקום, TI ומוטורולה

30.06.2009, 07:07 | מאיר אורבך ואסף גלעד

חברת הסטארט־אפ הישראלית קופרגייט, אחת ההבטחות הגדולות של ההייטק הישראלי, עומדת למכירה תמורת 200-150 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט".

החברות שהתעניינו ברכישתה הן ברודקום, TI ומוטורולה, אך טרם הושגה הסכמה בינן לבין בעלי המניות המרכזיים בחברה - הקרנות תמיר פישמן, אתגר, כרמל וטכנופלוס.

מוטורולה משקיעה בחברה מאז 2005, ומשלבת את שבבי קופרגייט בקופסאות התקשורת שהיא מוכרת. אין זה פלא שהיא ערמה קשיים על מכירת החברה למתחרתה ברודקום. מאז הקמתה ב־2000 הושקעו בקופרגייט בסך הכל 25 מיליון דולר.

העיתוי של העמדתה של קופרגייט על המדף אינו מקרי. בחודשים האחרונים עלה שוויין של שתי מתחרותיה בנאסד"ק - מתחילת 2009 עלה שווייה של אנטרופיק בכ־400% ושוויה של אינטלון עלה בכ־106%. לשם השוואה, מדד הנאסד"ק עלה מתחילת השנה בכ־17% בלבד.

עליות השווי, בשילוב עם העלייה בהכנסות קופרגייט בכ-30 מיליון דולר כך שהכנסותיה ב-2009 צפויות להסתכם ב-100-90 מיליון דולר, העלו את תיאבון הרוכשים והקרנות המשקיעות לביצוע העסקה.

קרן ההון סיכון תמיר פישמן־DFJ פרסמה לפני כחודש הערכת שווי של כמה מחברות הפורטפוליו שלה בפעם הראשונה, בהן קופרגייט ואקספנד. כעת נודע כי פרסום שווייה של קופרגייט בתקופה זו נועד גם להתוות מחיר עבור המשא ומתן על מכירת החברה.

לפי הערכה של משרד רואי החשבון BDO, שווייה של קופרגייט עומד על 200–250 מיליון דולר בתרחיש של מיזוג או רכישה בשנתיים הקרובות, אך אם תירכש כיום יעמוד שווייה על 162 מיליון דולר. אם לא תירכש הוערכה קופרגייט

ב־76 מיליון דולר בלבד.

ל"כלכליסט" נודע כי באוגוסט 2008, שבועות לפני הלאמתם של הבנקים האמריקאיים בעקבות המשבר הכלכלי, עמדה קופרגייט לצאת להנפקה תחת שווי של 600 מיליון דולר - פי שניים משווי הנפקתה המוערך כיום על ידי BDO. בסקירה מעריכים ב־BDO כי שוק השבבים לתקשורת הביתית יצמח ממיליארד דולר ב־2007 לכ־3 מיליארד דולר ב־2011, מה שמושך לתחום לא מעט חברות גדולות.

קופרגייט היא שחקנית מרכזית בתקן ה־IPTV, טלוויזיה המועברת דרך כבלי הטלפון. השבב המהפכני שפיתחה יאפשר העברת נתונים במהירות של 1 גיגה־בייט לשנייה בטלפוניה, באינטרנט ובטלוויזיית HD על גבי כל סוגי החוטים בבית. היא משתפת פעולה עם אינטל, TI ויצרניות שבבים נוספים.

המוצרים של קופרגייט מותקנים אצל יותר ממיליון לקוחות בארצות הברית. החברה דיווחה אתמול על מכירה של יותר מ־10 מיליון שבבים מאז היווסדה, מספר כפול מזה שעליו דיווחה לפני כשנה. בתחילת 2007 נהפכה קופרגייט לראשונה לחברה בעלת איזון תקציבי, ובארבעת הרבעונים האחרונים היא שומרת על רווחיות.

קופרגייט הוקמה על ידי גבי הילביץ, דוד באום וישראל ליפשיץ, יוצאי אורכית, שהיו מהראשונים שזיהו את הפוטנציאל הגלום בטלוויזיה הדיגיטלית (IPTV) - טכנולוגיה המתחרה בטלוויזיה המסורתית בכבלים או בלוויין. הפתרון שלהם נחשב לאטרקטיבי עבור חברות הטלפוניה המסורתיות, שיוכלו באמצעותו לשדר טלוויזיה ולהציע פתרון תקשורת משולש (טלוויזיה, אינטרנט, טלפוניה) כמו חברות הכבלים. השבב של קופרגייט מותקן בקופסאות של גדולי יצרניות התקשורת, כגון סיסקו ומוטורולה.

מקופרגייט נמסר כי החברה אינה מגיבה על שמועות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות