אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הזינוק בת"א־25 דילג על כמה מהחברות הגדולות צילום: אוראל כהן

הזינוק בת"א־25 דילג על כמה מהחברות הגדולות

בין המניות הדפנסיביות שלא שהצליחו להכות את מדד ת"א־25, שרשם בחצי השנה האחרונה זינוק של 32%, אפשר למצוא את טבע, פריגו, בזק, שטראוס ואסם

30.06.2009, 21:37 | תומר קורנפלד

הזינוק שאפיין חלק גדול מהמניות בבורסה בתל אביב פסח דווקא על כמה מהחברות הגדולות במשק. מבדיקת "כלכליסט" עולה שהמניות שנותרו מאחור, הן גם אלו שאיבדו הכי פחות מערכן עם פרוץ המשבר בחודשים האחרונים של 2008. אלו מוגדרות בדרך כלל כמניות דפנסיביות: הן יורדות פחות ממדדי השוק כשהשווקים מתרסקים, ומטפסות במתינות יחסית כשאלה שבים לעלות. לרוב מדובר בחברות של מוצרי צריכה כמו מזון, תרופות ותקשורת.

בין המניות הדפנסיביות שלא שהצליחו להכות את מדד ת"א־25, שרשם בחצי השנה האחרונה זינוק של 32%, אפשר למצוא את טבע, פריגו, בזק, שטראוס ואסם.

התשואות של החברות שלא היכו את מדד ת"א-25 התשואות של החברות שלא היכו את מדד ת"א-25 התשואות של החברות שלא היכו את מדד ת"א-25

דווקא מניית חברת ההייטק נייס, שהיא לא דפנסיבית בהגדרתה, התנהגה ככזו. בשנת 2008 ירדה מניית נייס ב־38%, פחות ממדד ת"א 25 שירד ב־46% באותה תקופה. אך השמחה על הירידות המתונות יחסית היתה מוקדמת: ההתאוששות בשוק הטכנולוגיה בחודשים האחרונים השאירה את נייס הרחק מאחור. מתחילת השנה הוסיפה מניית החברה 8% בלבד בהשוואה לזינוק החד שנרשם במדד ת"א 25.

גם בעלי המניות של בנק הפועלים ומזרחי טפחות בוודאי לא מרוצים. בשנת 2008 איבד מדד הבנקים כ־56% מערכו, לעומת ת"א־25 שאיבד 46% בתקופה. עם זאת, שני הבנקים לא הצליחו להתאושש בשיעור גבוה יותר ממדד ת"א־25 בחצי השנה הראשונה של 2009 ורשמו אמנם תשואות חיוביות, אך פחות מת"א־25.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות