אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוצר אבוד של קטעי חדשות התגלה ויועלה לרשת

אוצר אבוד של קטעי חדשות התגלה ויועלה לרשת

סוכנות הידיעות AP מצאה בבונקר ישן מאגר עצום של עשרות אלפי סרטוני וידיאו חדשותיים בני כארבעים שנה, רבים מהם נדירים, ובקרוב הם יהיו זמינים לצפייה מקוונת

05.07.2009, 16:45 | יוסי גורביץ
סדאם חוסיין הצעיר בביקור בבגדד, ג'יין פונדה על תותח הנ.מ. בצפון וייטנאם, מועמר קדאפי מיד לאחר תפיסת השלטון בלוב, מסיבת יום ההולדת ה-40 של אליזבת' טיילור – כל אלה, וקטעי חדשות אבודים אחרים, נמצאו לאחרונה על ידי סוכנות הידיעות AP, והיא שוקדת להעביר אותם לפורמט דיגיטלי ולהעלות אותם לרשת.

מסיבות שטרם הובהרו, הארכיון הגדול – המכיל עשרות אלפי קטעי חדשות מסוף שנות השישים ומתחילת שנות השבעים – נמצא בבונקר בריטי ששימש בשעתו את הגנרל אייזנהאואר לפיקוח על הנחיתה בחוף נורמנדיה.

מ-AP נמסר כי קטעי הסרטים אכן נמצאו, והם עוברים בימים אלה תהליך של שחזור ודיגיטליזציה. המשימה העיקרית העומדת בפניהם היא לבנות קטלוג שיאפשר לזהות איזה אירוע מציג כל סרטון, מכיוון שהקטלוג המקורי אבד. ב-AP מציינים כי ברשותם 20,000 סרטים, ועד כה הספיקה סוכנות הידיעות להעביר לפורמט דיגיטילי כ-17,000 קטעי חדשות, וכ-700 קטעים נוספים למאגר זה מדי שבוע. בקרוב צפויה AP לפתוח את הארכיון לצפייה מקוונת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות