אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמוס בוחניק: MSI קונה 37% מ-SafeSky; "פיתחנו מוצר שישנה את הרפואה העולמית"

עמוס בוחניק: MSI קונה 37% מ-SafeSky; "פיתחנו מוצר שישנה את הרפואה העולמית"

SafeSky, בבעלות הישראלים עמוס בוחניק ואריק קליין, שפיתחה מדבקה להתרעה מפני התקפת לב, תכניס כ-370 מיליון דולר מהעסקה ותעביר חלק מפעילותה לישראל, בה תעסיק עשרות עובדים

05.07.2009, 19:38 | אסף גלעד

גם חצי אקזיט עשוי להיות עסק רווחי מאוד, כפי שהוכיחו היום (א') ד"ר עמוס בוחניק ואריק קליין, שלדבריהם מכרו 37% מפעילות SafeSky Software שבבעלותם, לסניף הבריטי של תאגיד הענק MSI - מותג ידוע בענף הלפטופים, אך גם בענף המחשוב הארגוני והתעשיות הרפואיות. שווי העסקה כ-370 מיליון דולר, המגלם שווי חברה של כמיליארד דולר.

במסגרת העסקה, תהיה ל-MSI זכות לרכוש 20% נוספים, לפי שווי חברה של 5 מיליארד דולר. העסקה תיסגר, ככל הנראה, מחר בלונדון.

תאגיד המחשוב MSI רכש למעשה נתח מפעילות הפיתוח של מדבקה,המכונה Lifekeeper, ומתריעה על התקפת לב, כחצי שעה לפני שזאת מתרחשת. המדבקה מפותחת בחברת SafeSky - חברה אנגלית, שמעסיקה בחו"ל כמה עשרות מהנדסים.

הדמיה של פעילות LifeKeeper הדמיה של פעילות LifeKeeper הדמיה של פעילות LifeKeeper

לאחרונה הוקם סניף נוסף של חברת SafeSky, בבעלות מלאה של רופא השיניים ואיש העסקים בוחניק, שותף מרכזי בחברת אשד-גרופ, חברת השקעות קטנה מרמת החי"ל בתל אביב, שמארחת את משרדיה הישראליים של חברת SafeSky. בבעלות אשד-גרופ רשת המרפאות"'שיניים".

את המשא ומתן מול MSI ניהל ד"ר גבי פיקר, ידידו של בוחניק, רופא השיניים ויועצו האישי של ראש הממשלה נתניהו.

"נעביר פעילות מסוימת של SafeSky לישראל ונעסיק כאן עשרות אנשים", אמר ל"כלכליסט" ד"ר עמוס בוחניק, מייסד החברה, שגם לאחר המכירה המשיך לקבל חולים במרפאתו הפרטית בבני ברק. "זה מוצר שישנה את הרפואה העולמית, מאחר והוא חוסך פעולות פולשניות ומייתר את הבדיקות, כפי שהן נערכות היום. עם מוצר כזה, ניתן יהיה לבצע בדיקות, כגון בדיקות סוכר, גם בבית".

בנוסף לפיקר, מועסקים בחברה גם חגי הדס, שהתמנה לאחרונה לאחראי על נושא שחרורו של החייל השבוי גלעד שליט, והמתמטיקאי ד"ר אריק קליין, שותפו של ד"ר בוחניק להקמת LifeKeeper, ומנהל הטכנולוגיות בחברה.

מוצר דומה פותח בחברת MSI במשך השנה וחצי האחרונות, אלא שנציגי MSI בבריטניה, שהוצגה להם הטכנולוגיה הישראלית הנמצאת בפיתוח כבר כ-8 שנים, פנו להנהלה העולמית של MSI וזו הגיבה במהירות.

כך פועל Lifekeeper

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
המדבקה של Lifekeeper תתריע על התקף לב – וכיצד יטפלו בנו אחר כך?
בימים אלה אנחנו שומעים על המצאה פורצת דרך של חברת Lifekeeper, חברת בת של חברת SafeSky - מדבקה שתתריע על התקף לב כחצי שעה לפני האירוע. שמענו מנגד גם את המומחים המטילים ספק באמיתות ההמצאה מבחינה רפואית. הטענה היא שהתקף לב לא תמיד מודיע על בואו באמצעות סימנים מוקדמים. כתב גל"צ שהוזמן לבית מלון על ידי מנהלי החברה לראות את המוצר סיפר שאכן המדבקה שלחה נתונים לטלפון הסלולרי שלו. מנהלי החברה טוענים שהמוצר נבדק על קבוצה של אנשים באפריקה והוכח כבעל רמת דיוק של כ- 96%. לדברי מנהלי החברה בקרוב יפורסמו כל פרטי העסקה וכל הנתונים של המוצר, טוב ויפה. נקווה שכל הטענות אמת הן. בהנחה שיש אמת מאחורי המוצר, מה יקרה כשיתחילו להגיע התראות על אי סדרים בא.ק.ג ובפעילות הלב של מאות אלפי אנשים היסטריים? האם אתם מצליחים לדמיין את הקריסה של חדרי המיון, בדיקות הא.ק.ג, הטיפול הנמרץ אולי בבתי החולים? אפשר שחלק גדול מהאנשים יקבל התקף לב רק מהפחד שהוא עומד לקבל התקף לב ולא בגלל התקף לב אמיתי שמתרגש ובא. בקיצור, נראה לי שבמקרה זה הטכנולוגיה המדהימה לא תפעל רק לטובתנו. אינני מבין גם את ההסתייגות הגורפת של הקרדיולוגים מההבטחה להמצאה פורצת דרך. בסך הכל עושה רושם שאם ההמצאה אמיתית אזי ידיהם יתמלאו עבודה עוד יותר מהיום וההכנסות של בתי החולים יגדלו עשרת מונים, לשמחתם של מנהליהם. רבים ירימו גבה על דברי הבוטים, האם הרופאים שמחים על יותר חולים ישאלו? לצערי יש לי מספיק עדויות ב- 15 שנות עבודתי כנטורולוג וכמומחה למדע הבריאות הקרוי "היגיינה טבעית" המוכיחות שכך הם פני הדברים. במהלך השנים הגיעו אלי מאות מקרים של חולי לב בדרגות שונות של סתימת עורקי הלב. מרביתם הגיעו אלי כי מנתחי הלב הציבו בפניהם אפשרות אחת ויחידה, "ניתוח מעקפים". בגלל חוסר אמונם במערכת הבריאות וברופאים ובגלל פחדם מניתוח פולשני וקשה שיכול להשאירם נכים ואפילו מתים, הם בדקו אפשרויות אחרות. מרביתם פשוט חיפשו באינטרנט וכך הגיעו אלי. כל אותם המטופלים שהחליטו ללכת על הטיפול התזונתי ניצלו מניתוח המעקפים לעיתים אחרי שמספר קרדיולוגים הצהירו שהוא הפתרון היחיד לסתימות העורקים הקשות שלהם. עורקיהם נפתחו ללא שום ניתוח. האם זו המצאה חדשה בקנה מידה עולמי? יתכן שבשבילכם זה אכן כך, אך עבור רופאי ההיגיינה הטבעית אמת זו ידועה כבר 200 שנה. עשרות אלפי ניתוחי מעקפים נעשים במדינת ישראל מידי שנה על חשבון קופת הציבור, כולם מיותרים!!! כל המטופלים יכלו להינצל מהניתוח המיותר שמכניס הון עתק לכיסם של הרופאים ובתי החולים אילו אמרו להם הרופאים שיש אלטרנטיבה טובה יותר, קלה יותר ובריאה יותר שתשאיר אותם ללא צלקות וללא תרופות לכל החיים וללא קביעה של 100% נכות והמתנה בחרדה להתקף הלב הבא. אז חברת Lifekeeper תעזור אולי לכם ולרופאים לגלות התקף לב, אבל אז יובילו אתכם לשולחן הצינתורים והניתוחים ולפני שתוציאו מילה תמצאו את עצמכם באמצע מהלך פולשני בלתי הפיך שיכניס סטנט לעורקי ליבכם. אז תכנס טכנולוגיה חדשה שתתריע אולי על בואו של ההתקף, אבל אם הטיפול ימשיך להיות פולשני, בזבזני וגורם לסבל עצום במה הועלנו? טכנולוגיות חדשות ברפואה מנסות להגיע לגילוי מוקדם יותר כביכול של מחלה. אני מציב כאן את השאלה – מדוע להתריע על התקף לב רק חצי שעה לפני אם אפשר להתריע על בואו חצי שנה או שנה לפני? על מה אני מדבר? על כך קראו בחלק ב של המאמר. ד"ר ערן אשחר N.D, M.P.H, נטורולוג, רופא היגייניסט
ד"ר ערן אשחר , ירושלים  |  08.07.09
לכל התגובות