אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ש"ס מתנגדת לפשרת האוצר על מע"מ הירקות צילום: עטא עוויסאת

ש"ס מתנגדת לפשרת האוצר על מע"מ הירקות

במשרד האוצר הציעו העלאה מדורגת של המע"מ שתימשך שלוש שנים. ההכרעה מחר בוועדת הכספים

06.07.2009, 09:17 | נעמה סיקולר והדר קנה

הדיווחים על פשרה בנושא העלאת המע"מ על הפירות והירקות היו ככל הנראה מוקדמים מדי. סיעת ש"ס מתמידה לפי שעה בהתנגדותה להעלאת המע"מ על פירות וירקות. ההתנגדות היא להטלת מע"מ מכל סוג שהוא, אחיד או מדורג. ההתנגדות היא על דעתו של יו"ר הסיעה ושר הפנים אלי ישי השוהה עתה בחו"ל. ההכרעה בסוגיה תתקבל מחר בוועדת הכספים.

במהלך סוף השבוע האחרון אמנם דנו נציגי ש"ס עם האוצר והארגונים החברתיים, שהיו המתנגדים העיקריים להעלאה חד-פעמית, בפשרה שתאפשר העלאה הדרגתית של המע"מ, אולם בתום הדיונים התברר שבש"ס מתכוונים בכל מקרה להתנגד להעלאה.

לפי הפשרה שאליה חתרו באוצר, יעלה שיעור המע"מ על הפירות והירקות באופן הדרגתי במשך שלוש שנים ולא באחת, ו"הבור התקציבי" ייסגר באמצעות הפחתה מדורגת יותר של המסים (מס הכנסה ומס חברות), שהיו אמורים לרדת בשיעור חד החל בחודש ינואר 2010. השינוי בהפחתת המסים אמור היה לסגור את הבור התקציבי שייפתח אם לא תעבור העלאת המע"מ - בסכום של 1.8 מיליארד שקל.

במקביל למאמצי הפשרה בנושא המע"מ על פירות וירקות בימים האחרונים מתקיימים מגעים על פשרה אחרת בנושא המע"מ על תיירות נכנסת, אולם גם בהם לא נרשמה התפתחות ניכרת לפי שעה. בעניין זה נמצא המפתח בעיקר בידיו של שר התיירות סטס מיסז'ניקוב, שמאיים כי סיעת ישראל ביתנו תצביע נגד תקציב המדינה, אם תישאר ההחלטה כלשונה בחוק ההסדרים.

בתוך כך, מנהל רשות המסים יהודה נסרדישי, התייחס אתמול להעלאות המע"מ המתוכננות: "אם הפטורים המתוכננים לא יעברו בחקיקה, לא יתאפשר להגדיל את הגירעון וניאלץ למצוא פתרונות, אם על ידי קיצוץ בתקציב או הטלת מסים אחרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות