אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צניחה של 18% בתיירות למזרח התיכון צילום: בלומברג

צניחה של 18% בתיירות למזרח התיכון

התיירות במזרח התיכון ירדה בארבעת החודשים הראשונים של 2009 ביותר מפי שניים בהשוואה לירידה בתנועת התיירות העולמית באותה תקופה. רק באיחוד האמירויות המגמה הפוכה

07.07.2009, 20:57 | דורון פסקין
נתונים שפרסם ארגון התיירות העולמי מלמדים על כך שבמהלך ארבעת החודשים הראשונים של שנת 2009 חלה ירידה של כ-18% בתנועת התיירות הנכנסת למדינות המזרח התיכון וצפון אפריקה. ירידה זו גבוהה פי למעלה משניים בהשוואה לירידה בתנועת התיירות העולמית בתקופה הנדונה (8%).

הירידה במזרח התיכון גבוהה יותר גם משאר האזורים בעולם. כך למשל בין החודשים ינואר עד אפריל נרשמה ירידה של 10% בתנועת התיירות לאירופה, בעוד שתנועת התיירות לארה"ב ירדה בכ-5%. לפי הנתונים, במהלך התקופה הנדונה נרשמו 247 מיליון תיירים בעולם לעומת 269 מיליון בארבעת החודשים הראשונים של 2008.

ג'ון קסטר, האחראי על השיווק בארגון התיירות העולמי, הגיב לנתונים ואמר: "אזור המזרח התיכון נרגע מעט לאחר שנים של צמיחה מהירה".

חרף הירידות, מדינת איחוד האמירויות למשל רשמה דווקא עלייה במספר התיירים במהלך החודשים הראשונים של שנת 2009. לפי הנתונים העלייה הייתה בשיעור של 3% והיא התרכזה בעיקר בדובאי.

ובתוך כך, השנה נרשם גם שינוי במגמות התיירות במדינת איחוד האמירויות. אם בשנים הקודמות האמירויות היו מתרוקנות כמעט לחלוטין מתושביהן במהלך חודשי הקיץ הלוהטים, השנה הדברים שונים. לפי גורמי תיירות מקומיים, כ-30% מתושבי האמירויות יבלו את הקיץ באטרקציות התיירותיות המקומיות, זאת לעומת ממוצע של 10% בשנים קודמות.

לפי מומחים בשוק, השינוי הזה נובע מהמשבר הכלכלי, מהחשש להדבקות בשפעת חזירים וכן מהיצע גובר של אטרקציות תיירותיות מקומיות.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות