אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"גלובס" מחק את הידיעה שלו מהאתר ותקף את המתחרים צילום: ג'רמי פלדמן

"גלובס" מחק את הידיעה שלו מהאתר ותקף את המתחרים

אתר האינטרנט של "גלובס" תקף היום את העיתונים המתחרים על ש"לא בדקו יותר מדי" את הידיעה על אקזיט הענק של המדבקה הרפואית, בעוד שהוא נמנע מפרסום הידיעה. מה ש"גלובס" לא סיפר לקוראיו הוא שהידיעה הופיעה בכותרתו הראשית של אתר האינטרנט שלו ונמחקה למחרת, כאשר התעוררו סימני השאלה

07.07.2009, 18:54 | כתב כלכליסט
אתר האינטרנט של "גלובס" יצא היום מגידרו כדי להראות לקוראיו כיצד היה כביכול הראשון שזיהה את סימני השאלה סביב עסקת הענק למכירת המדבקה הרפואית של חברת "לייף-קיפר" בשווי של מיליארד דולר לחברת MSI הטייוואנית, בשעה שהעיתונים הכלכליים האחרים "נפלו" בדיווח על העסקה.
 
גלובס התגאה בכך שהוא לא פירסם את הידיעה על האקזיט של לייף-קיפר, בעוד שהעיתונים הכלכליים האחרים "לא בדקו יותר מדי ויצאו בכותרות גדולות". האתר אף הרחיק לכת והעלה באתר שלו  צילומי העמודים הראשונים של "כלכליסט" ודה מרקר" שדיווחו על הודעת החברה בדבר מכירתה ל-MSI.
 
מה ש"גלובס" לא סיפר לקוראיו הוא שהידיעה הגיעה לשולחן העריכה של המערכת בשעות הערב, לאחר סגירת "גלובס" ולכן לא נכנסה לעיתון המודפס. עם זאת הידיעה המקורית על האקזיט הענק כביכול, הופיעה באתר האינטרנט של "גלובס" ביחד עם שאר האתרים הכלכליים (ראו צילום הידיעה באתר "גלובס").
 
 
צילום מסך
הכתבה שהוסרה מאתר "גלובס" צילום מסך
 
 למחרת, כאשר עלו סימני השאלה סביב המכירה עליה דיווחו בעלי חברת "לייף-קיפר", מחק "גלובס" את הידיעה מן האתר והחל להתגאות בכך שהוא לא "נפל" קורבן ל"עוקץ" ולא פרסם ידיעה לא בדוקה. אלא שהידיעה המחוקה מאתר "גלובס" ממשיכה להופיע במנוע החיפוש של גוגל ובאתרים נוספים וחושפת את העובדה הפשוטה ש"גלובס", כמו כל אמצעי התקשורת, דיווח על הידיעה המקורית, ולא מנע מקוראיו את המידע הראשוני.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות