אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שקוע עד צוואר: לאריק קליין חובות בסך 13 מיליון שקל להוצאה לפועל צילום: אוראל כהן

שקוע עד צוואר: לאריק קליין חובות בסך 13 מיליון שקל להוצאה לפועל

למפתח מדבקת הלייפקיפר 70 תיקים פתוחים מול לקוחות פרטיים ועסקיים וחובות נוספים בסך מאות אלפי שקלים. קליין אמר הבוקר בראיון ל-103FM: "המדבקה הזאת תהיה להיט אטומי; הרוכשת ביצעה בדיקת נאותות. לא היתה כוונה לצאת לתקשורת השבוע, אלא בשבוע הבא"

08.07.2009, 11:02 | צמרת פרנט וכתב כלכליסט
"אני אומר שיש עסקה, המספרים נכונים חד משמעית. המדבקה הזאת תהיה להיט אטומי בעולם - אבל אני לא אשאר בארץ" - כך אמר היום אריק קליין, המפתח של מדבקת לייפקיפר של סייפסקיי, בראיון שנתן לגבי גזית ברדיו 103FM.

לדברי קליין, "החברה הרוכשת עשתה בדיקת נאותות במשך שנתיים. לא רצינו לצאת לתקשורת. לא היתה כוונה לצאת לתקשורת השבוע, אלא בשבוע הבא, אחרי ההכרזה של MSI. הפרסומים בתקשורת לא עשו לי טוב.

"יש מוצר עובד. את מי זה מעניין אם יש עסקה? ואם העסקה תתבטל בגלל הפרסומים - זה אומר שנכשלתי? הפרסומים לא עשו לי טוב".

הוא הוסיף כי "לא ביקשתי מאף אחד כלום. לא ביקשת כסף מהחממות או מהון סיכון. השותפים לא השקיעו כסף. החברה לא הנפיקה - ואין כוונות להנפיק".

לשאלה מי זאת חברת MSI ענה קליין: "אני לא יכול להיכנס לזה, יש עמימות. בשבוע הבא נחשוף. יש עסקה והמספרים נכונים".

בעניין הדומיין שרכש, בכתובת www.msiuk.net, אמר קליין: "הדומיין נקנה בידיעה של כולנו, לא נעשה בו שימוש".

קליין, שריצה בעבר שני מאסרים לאחר שנמצא אשם בהונאה ובמרמה, אמר: "לפני שנים כשנעצרתי עקב מעשיי הלכתי עם הראש למעלה, אמרתי לעצמי נעצרתי - תשלם את המחיר. אבל כשהשתחררתי - אני לא חייב דין וחשבון לאף אחד יותר. אפילו אור אדום ברגל אני לא חוצה, אפילו חשבון בנק לא פתחתי פה". 

 

70 תיקים בהוצאה לפועל

בתוך כך נודע, כי לאריק קליין חובות של כ-13 מיליון שקלים בהוצאה לפועל, בכ-70 תיקים פתוחים של נושים פרטיים ועסקיים.

מלבד החובות הללו, לקליין גם חובות נוספים במאות אלפי שקלים במרכז לגביית קנסות, שאחראי על גביית קנסות שהטיל בית המשפט, כמו פיצויים בהליכים פליליים, קנסות מנהליים, קנסות ברירות משפט, אגרות בתי משפט והוצאות לטובת המדינה.

בגזר הדין שניתן נגד קליין בשנת 2003, בעקבותיו ריצה מאסר של 3.5 שנים, הוטל עליו לשלם פיצויים בתוך 6 חודשים ל-7 מתלוננים, בסכום כולל של 350,000 שקל. פיצויים שלא הועברו עד עתה.

 

יצוין כי היום החריפה MSI את ההכחשות. לפי הודעתה, "החברה מכחישה כל קשר או מידע על העברה כספית. החברה לא שמעה מעולם על סייפסקיי או היתה איתה בקשר כלשהו. לחברה אין כל כוונה לעשות עסקים או להשקיע בסייפסקיי, ואין לה אפילו את המשאבים לעשות את זה. החברה יוצאת נגד כל אדם המשתמש בשמה של החברה להשגת מטרת לא צודקות. החברה מתכוונת לנקוט צעדים משפטיים נגד כל גוף שישתמש בשמה ללא רשות". על הפנייה חתום עו"ד ווילי לי, המשמש המזכיר הכללי של MSI.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
כבעל נסיון עם חוב להוצל"פ אני רוצה לספר לכם איך מגיעים לסכומים כאלה:
על הקרן מוסיפים עוד ריבית גבוהה,העו"ד מוסיף שכ"ט של 25% , כל מס' חודשים מבקשים הגדלת חוב וכמובן ריבית של הוצל"פ ואז תוך שנתיים החוב כבר מכפיל ומשלש את עצמו.אם אתה חייב לבנקים אז יש שיטת גבייה רק לבנקים שהריבית בה כמו בשוק האפור(ניתן לבדןק זאת}. אז תעשו חשבון. גם אם רוצים לשלם בתשלומים ךעולם לא ניתן יהיה לשלם את החוב. כל מה שכתבתי כבר פורסם בעיתונות בכתבות שונות ואני מקווה שיהיה מי שירים את הכפפה ויגיש תביעה ייצוגית אם זה אפשרי.
דני , דימונה  |  08.07.09
לכל התגובות