אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נדחתה בקשת בזק בינלאומי לצו מניעה נגד הארץ בעניין וואלה צילום: shutterstock

נדחתה בקשת בזק בינלאומי לצו מניעה נגד הארץ בעניין וואלה

בזק בינלאומי ביקשה למנוע את מכירת אחזקותיה של הארץ בוואלה, בטענה שלא התקבל ממנה אישור לעסקה

08.07.2009, 12:37 | ענת רואה
סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, יהודה זפט, דחה בהחלטה שמסר אתמול (ג') את בקשת בזק בינלאומי להורות על צו מניעה זמני שימנע מקבוצת הארץ לנהל מו"מ על מכירת אחזקותיה בוואלה. זפט קבע בהחלטתו כי הפרשנות שנתנה בזק בינלאומי להסכם נראית לו רחבה מידי ו"לא סביר שהצדדים התכוונו להעניק זה לזה זכות וטו על ניהול מו"מ למכירת המניות".  

בקשת בזק בינלאומי, המחזיקה ב-34.2% מוואלה, לצו מניעה נגד הארץ הוגשה בחודש שעבר, ונטען בה כי הארץ, המחזיקה ב-32.7% מוואלה, מנסה בחודשים האחרונים למכור את אחזקותיה וכי היא אינה יכולה לעשות זאת בלא לקבל ממנה אישור מראש ובכתב, בהתאם להסכם שנחתם בין הצדדים בדצמבר 2000.

קבוצת הארץ, באמצעות עורכי הדין זאב ליאונד ואלון נדב, הגישה תגובה חריפה לבקשה וטענה כי בזק בינלאומי פועלת בחוסר תום לב כדי לעכב או לטרפד את מכירת מניות הארץ בוואלה לרוכשים פוטנציאליים, וזאת במטרה להוריד את שווי המניות כדי שתוכל לרכוש אותם בעצמה בעיתוי ותנאים הנוחים לה.

הארץ טענה כי ההסכם אינו אוסר עליה לנהל מו"מ, וכי הקבוצה אינה מתכוונת למכור את מניותיה מבלי שתינתן לבזק בינלאומי האפשרות המוקנית לה בהסכם למימוש אזכות סירוב ראשונה.

השופט זפט חייב את בזק בינלאומי בתשלום 30 אלף שקל הוצאות לקבוצת הארץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות