אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שניידר החליט: עד 70 אלף דולר לשחקן ישראלי צילום: טל שחר

שניידר החליט: עד 70 אלף דולר לשחקן ישראלי

הבעלים של מכבי ת"א החזיר את כל החוזים עם אותו התיקון - גובה המשכורת. המשמעות: רביבו, צרפתי, בנאדו ושטראובר מתרחקים מקרית שלום. אבידור וגפני על סף חתימה

08.07.2009, 14:01 | לי בוץ, ynet
הנהלת מכבי ת"א מנהלת בשבועות האחרונים משאים ומתנים עם שישה שחקנים ישראלים, אשר עם כולם הגיעו לסיכום עקרוני על הצטרפותם לקבוצה לקראת העונה הבאה. השישה הם גיא צרפתי, אריק בנאדו ורוני גפני, אשר על מועמדותם פורסם לראשונה ב-ynet, וכן יובל אבידור, לירן שטראובר ודוד רביבו.

כל השישה קיבלו הצעות לחוזים שונים במכבי, כאשר אחרי כל פגישה עמם עברה טיוטת חוזה לבעלים אלכס שניידר בקנדה, אותה הוא החזיר עם תיקונים. להנהלת מכבי אין אור ירוק להחתים שחקנים לבד, וכל צעד של חברי ההנהלה צריך לקבל את האישור של הבעלים, שקבע תיקון אחד שחוזר על עצמו - המשכורות שיוצעו לשחקנים הישראלים, לא יעלו על 70 אלף דולרים לעונה.

כתוצאה מהחלטתו של שניידר מסתמן כי שטראובר, בנאדו, צרפתי ורביבו מתרחקים ממכבי ת"א. כידוע, האחרון עמו ישבו על שולחן המשא ומתן היה בנאדו, שיקבל הצעה לחתום על חוזה של 120 אלף דולר לעונה אחת. הבלם הותיק, שהשתכר בעונה החולפת בבית"ר ירושלים כ-240 אלף דולר, ציפה ליותר והתאכזב מההצעה, שנכון לעכשיו לא אושרה על ידי הבעלים הצהוב.

נמני ובוזגלו. בנאדו ושטראובר מתרחקים, צילום: ראובן שוורץ נמני ובוזגלו. בנאדו ושטראובר מתרחקים | צילום: ראובן שוורץ נמני ובוזגלו. בנאדו ושטראובר מתרחקים, צילום: ראובן שוורץ

לגבי רביבו, הקשר של מ.ס. אשדוד דרש ממכבי את אותו השכר מעיר הנמל - 165 אלף דולר בעונה, בנוסף לשכר דירה ורכב שמוערכים בעוד 25 אלף דולרים לעונה. הנהלת מכבי הצליחה להוריד את הקשר לתנאים זהים למה שהוא מקבל באשדוד, אך שוב, גם זה לא עבר אישור של הבעלים.

עוד נודע ל-ynet כי עם גיא צרפתי היה סיכום על סך כ-120 אלף דולר לעונה, למרות שהקשר השתכר בקרית שמונה כ-180 אלף דולר. גם הסיכום עמו לא עבר אישור של שניידר. עם השוער לירן שטראובר כבר היה סיכום עקרוני לשנתיים תמורת 140 אלף דולר בעונה, כאשר במכבי נתניה הרוויח השוער כ-220 אלף דולר, אך החתימה מתעכבת בגלל שהבעלים לא מעוניין להוציא את הסכומים האלה על משכורות.

 

גורם במכבי סיפר היום (ד'): "ההנהלה יושבת עם שחקנים, מנסה להגיע לעמק השווה ההגיוני ואז שולחת את הסיכום לשניידר. הוא מצידו מחזיר כל טיוטת חוזה עם תיקונים, אבל בדרך כלל תיקון אחד זהה - גובה המשכורת. בסכומים האלה לא נוכל להתחזק כמו שצריך וחבל, כי בנאדו, שטראובר, צרפתי ורביבו הם בדיוק המימד שהיה חסר לקבוצה. אם היינו מחתימים את כל השישה, היתה פה קבוצה חזקה מאוד בעונה הבאה".  

עוד אישר הבעלים למנג'ר אבי נמני להחתים קשר אחורי זר בסכום שלא יעלה על 100 אלף דולרים, כאשר נכון לעכשיו יש אישור לצרף זר אחד בלבד. זר נוסף שעתיד לנחות היום בשעות הבוקר המוקדמות הוא עמנואל בנאיני, שכפי שפורסם ב-ynet כבר אתמול, יצטרף לאימוני הקבוצה בתחילת השבוע הבא. מן הראוי לציין כי בנאיני מצטרף למכבי ת"א ללא עלויות, שכן מדובר בשחקן של מאיר שמיר ולכן הוא יהפוך לרכש הראשון של הקבוצה.

החדשות הטובות מגיעות מכיוונם של רוני גפני ויובל אבידור - שניים שכבר סיכמו במכבי ת"א ועתידים להשתכר כ-70 אלף דולר בעונה, משמע שניים שעומדים בתנאים של שניידר וצפויים לחתום באופן רשמי במכבי בימים הקרובים. גפני ואבידור צפויים לעבור בדיקות רפואיות ולהצטרף לאימוני הקבוצה בקרוב

אך בצוות המקצועי של המועדון לא מעודדים יתר על המידה.

הנהלת הקבוצה עושה מאמצים רבים בימים האחרונים על מנת להסביר לשניידר שבסכומים האלה לא ניתן יהיה להחתים שחקנים כמו שטראובר ובנאדו. חברי ההנהלה ינסו לשכנע את הבעלים להתגמש לפחות לגבי אותם שני שחקנים על מנת להביא אותם לקרית שלום.

מן הראוי לציין כי הקבוצה שיחררה בקיץ מספר רב של שחקנים כמו - דולי ג'ונסון, אבי יחיאל, דן רומן, רודי חדד, חיים מגרלשווילי, סקוט סילי, דרגוסלב יבריץ', שחסכו לקבוצה קרוב לעשרה מיליון שקלים. מהחסכון קיוו הצהובים להתחזק, אולם נכון לעכשיו אין אישור מהבעלים לעשות כן בכל סכום.

בקבוצה שומרים על אופטימיות ומסבירים: "נכון לעכשיו מסתמן שלא יהיה משקיע חיצוני ואלכס יישאר לבד, אבל עדיין אפשר יהיה לשכנע אותו להתגמש לגבי שחקן או שניים. אחרת, פשוט אי אפשר יהיה להתחזק כמו שצריך". 

גורם בצוות המקצועי אמר הבוקר: "ישנם 17 שחקני נוער באימונים, זה מספר לא נתפס שלא היה בחיים במכבי ת"א. אמנם צריך לתת קרדיט לשחקני הנוער ולבנות קבוצה לעתיד, אבל לא כך עושים עם שחקנים צעירים, לא זורקים אותם למים בעונה הראשונה בבוגרים, זה משהו שצריך להיעשות בהדרגתיות". 

אימון הבכורה של אבידור וגפני במכבי עשוי להתרחש ללא תקשורת ומבלי שלצלמים יתאפשר לצלם אותם עם המדים החדשים, וזאת לאור הנהלים החדשים במכבי ת"א לפיהם הכניסה למתחם האימונים בקרית שלום אסורה לעיתונאים ולצלמים, וזאת לאור העובדה ש"נוכחות של עיתונאים במתחם מפריעה לשחקנים ומקשה עליהם להתרכז", כך על פי ההודעה הרשמית של הקבוצה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות