אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוחניק: "אני מעריך שכמה מיליוני דולרים הושקעו בלייפקיפר" צילום: אוראל כהן

בוחניק: "אני מעריך שכמה מיליוני דולרים הושקעו בלייפקיפר"

בעליה של חברת סייפסקיי, מפתחת "מדבקת המיליארד", אמר ל"כלכליסט": "כל ההשקעה היתה לפני 5-6-7 שנים, לא עכשיו. הכל כסף של אריק. יש לו כסף, הוא עשה כל מיני עבודות בחוץ לארץ"

08.07.2009, 19:33 | עמיר קורץ ואסף גלעד

"אני מעריך שכמה מיליוני דולרים הושקעו בלייפקיפר", כך אמר הערב ל"כלכליסט" הבעלים עמוס בוחניק. לדבריו, "כל ההשקעה היתה לפני 5-6-7 שנים, לא עכשיו. הכל כסף של אריק. יש לו כסף, הוא עשה כל מיני עבודות בחוץ לארץ, לא יודע, זה בתקופה שלא הכרתי אותו. 99.999 אחוז זה הוצאה שלו. אני לא שמתי כסף בעיסקה".

אז איך הוא נתן לך 50-50?

"היו לנו רעיונות לעשות, יש לנו עבודות שאני הכנתי, והכנסנו את זה לחברה. יש לנו בערך 15-18 פרוייקטים. זה פרוייקט ראשון ויהיו לכם הרבה דברים שתופתעו לשמוע עליהם".

בוחניק סיפר היום כי העביר דרך חשבון הבנק שלו תשלום למהנדס תוכנה בשם אלפר איידין, בתמורה לעבודה שביצע על "מדבקת המיליארד".  "אלפר הוא מתכנת גאון ומוכשר שמחלק את זמנו בין גיברלטר לקפריסין, אריק קליין הציג אותו בפני והוא עשה עבודה נהדרת, את הכסף קיבל על עבודת הפיתוח הנהדרת שעשה", סיפר.

איידין, מהנדס פיתוח תוכנה לטלפונים סלולריים, ששמו הוזכר באתר החברה, פיתח את התוכנה עבור סייפסקיי לבקשתו של קליין. איידין, מתברר, היה אמון על פיתוח תוכנה שמדמה את פעילות הטלפון הסלולר, אך זו פותחה ככזו שאינה מתחברת ממש למדבקה, אלא רק מדמה את הפעילות. איידין עצמו טען כי קיבל שכר של 3,000 דולר מרשת מרפאות השיניים של ד"ר בוכניק, אך זה אומר כי העביר 1,000 דולר בלבד.

שקוע עד צוואר: לאריק קליין חובות בסך 13 מיליון שקל להוצאה לפועל

למרות הפרסומים, בוחניק והסובבים אותו לא מעלים ספקות במהימנותו של אריק קליין. "אני לא חושב לרגע שהוא הונה אותנו. אני מקבל פידבקים של אמונה שלמה מחברים ומכרים. יודעים שמה שאני אומר זה נכון. ביום שני נראה לכולם שהם טועים וכולם יאכלו את הכובע".

ההצהרה: בוחניק: MSI קונה 37% מ-SafeSky; "פיתחנו מוצר שישנה את הרפואה העולמית" SafeSky, בבעלות הישראלים עמוס בוחניק ואריק קליין, שפיתחה מדבקה להתרעה מפני התקפת לב, תכניס כ-370 מיליון דולר מהעסקה ותעביר חלק מפעילותה לישראל, בה תעסיק עשרות עובדים אסף גלעד , 14 תגובותלכתבה המלאה
יש לציין שבוחניק עומד על דעתו, כי יש עיסקה באופק ולא אכפת לו מכל הפרסומים שמחשידים את קליין בהונאה. הוא לא מסתתר, וכבר אתמול ענה לשאלות "כלכליסט".

"אני אומר בצורה שלא משתמעת לשתי פנים", אמר בוחניק אתמול וחזר והדגיש היום, "החברה עומדת על כך שיש לנו את הכל ביד, חד משמעית. מזכר ההבנות חתום והוא אצלנו ביד ואצל העורך דין ביד. מסיבות אסטרטגיות כאלה ואחרות לא חשפנו את זה, אולי נחליט לחשוף בהמשך. יש לי הכל ביד, הכל שריר וקיים וחתום. ביום שני בשבוע הבא תהיה הכרזה מאוד גדולה, תקבלו את הדברים. יש לי כיסוי לכל מה שאני אומר, לכל מילה ולכל אות".

לגבי ההכחשה של MSI לעיסקה אמר בוחניק: "ההכחשה שלהם היא מסיבות פוליטיות והם אפילו כועסים קצת על הפרסום, כי הם רצו לצאת ראשונים ולא אנחנו. האמת שהם צודקים, כי ידענו שהם אמורים לצאת בהכרזה הזו אך חשבנו שאנו צריכים לצאת לפני וכנראה שעשינו טעות. היינו צריכים לתת להם לצאת ראשונים ולצאת עם זה אחריהם. להם יש אינטרס לצאת בהכרזה, כי הם יוצאים להנפקה ענקית בבורסה. אנחנו לא יוצאים להנפקה, אנחנו אנשים פרטיים".

אז למה יצאתם עם הסיפור?

"היתה כנראה החלטה אסטרטגית שגויה בסיפור הזה, אבל לעצם העניין שיהיה ברור - יש חברה, יש הסכם, יש פטנט, החברה לא סוטה ולו במילימטר ממה שאמרה".

אבל החברה הזו - MSI - לא עוסקת ברפואה.

"כמו שאמרתי, יש לחברה הזו כמה שלוחות, בין היתר שלוחה רפואית, שתהיה השותפה לסיפור. כל מילה שיצאה מהחברה היא שרירה וקיימת. האקזיט הזה יהיה הרבה יותר גדול ממה שפורסם. יש לנו פוטנציאל גדול".

אתה לא חושש שהשם שלך נפגע בסיפור הזה?

"אני אישית לא דואג ולו לרגע, אני בטוח במה שיש לנו, אני יודע מה יש לנו והדרך לא אצה לי, ואני יודע שאנו מפתחים ושיש הכל. אנחנו נציג את הדברים במסיבת עיתונאים. צפה להפתעות בדבר הספציפי הזה וגם יהיו עוד הפתעות בחודשים הקרובים ואולי פעם עוד תהיה התנצלות של התקשורת על ההתנהגות שלה בסיפור הזה.

"אחד מושך את השני וכל ההתנהגות הזו לא לעניין. יש נכס ענקי שקוראים לו אריק קליין וחבל שפגעתם בו. הוא מרגיש פגוע, זה לא פייר, לא צודק, לא נעים, זה לא משנה מה היה לפני 10 שנים, אני לא מבין למה זה חשוב", אומר בוחניק. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

46 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

42.
די לבלבל ת'שכל
ל-41 תפסיק לבלבל ת'מוח אתה מכיר אותו שאתה מלכלך ככה , למי שיש רשת מרפאות שיניים הכי גדולה בארץ כנראה שהוא לא פנטזיונר אלא יזם ואיש חזון , הלוואי ופעם תגיע לעשות בדיקת דם וישאלו אותך דקירה או מדבקה? ותתחיל להתבלבל ולחשוב על הנוכל הפנטזיונר. אז לפני שאתה כותב שטויות תחשוב .. ושהכל יתבהר תתנצל יפה.
נתי , דרום  |  08.07.09
לכל התגובות