אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גבי פיקר התפטר צילום: גיא אסיאג

גבי פיקר התפטר

מנכ"ל חברת "לייפקיפר" גבי פיקר הודיע הלילה על התפטרותו מהחברה שמכרה כביכול את "מדבקת המיליארד". קודם לכן שכר עורך דין שיבדוק "מי הונה את מי"

08.07.2009, 23:54 | כתב כלכליסט

מנכ"ל חברת "לייף קיפר" גבי פיקר הודיע הלילה על התפטרותו מהחברה. בעוד עמוס בוחניק ממשיך לעמוד לצידו של היזם קליין וכך גם בכיר המוסד לשעבר חגי הדס, נראה כי פיקר מאס במתרחש - והחליט לנתק עצמו מהפרשה מוקדם ככל האפשר.

גבי פיקר: "אני מרגיש שהונו אותי" "אני מתפטר שבועיים מאוחר מדי", הודה בראיון ל"ידיעות אחרונות" ד"ר גבי פיקר, מנכ"ל החברה המוזרה שמאחוריה עומדים הממונה על החזרת גלעד שליט לצד נוכל מורשע כתב כלכליסט, 6 תגובותלכתבה המלאה

ד"ר פיקר שכר את שירותיו של עורך הדין רונאל פישר, שבדק עבורו את העסקה והחל לדרוש מסמכים והבהרות מהשותפים השונים שלדברי מקורביו של פיקר - הביאו אותו לעיסקה. הסיבה להתפטרות: עורך הדין שחתם על העסקה ממשרד זליגמן סירב למסור לפרקליטו של פיקר את מזכר ההבנות עם חברת MSI.

עו"ד שלומי הדר ממשרדו של פישר סיפר מוקדם יותר היום בעניינו של פיקר: "אנחנו מנסים לאמת ולבדוק את הדברים שנמסרו והיו ידועים לד"ר פיקר, לגבי הרוכשים, לגבי המדבקה, לגבי מזכר ההבנות".

"בכל מקרה", מבהיר הדר, "ד"ר פיקר לא מושקע בחברה. הוא משמש כמנכ"ל, ומעבר לזה הוא לא נדרש לעשות כלום". פישר עצמו אמר לתקשורת כי נשכר לבדוק "מי הונה את מי".

לגבי הטענה שמדובר בתרגיל עוקץ, אמר במהלך היום הדר: "הוא נכנס לתמונה אחרי שהדברים היו סגורים. לד"ר פיקר לא יכול להיגרם שום נזק. הוא לא יכול להיות מישהו שעשו לו עוקץ, כי הוא לא שם כסף. לכל היותר, אז הדבר הזה לא ממשיך". במענה לטענה כי פיקר הוא צד בהסכם שייתכן והוא פיקטיבי, אמר הדר: "הוצג בפניו המוצר. יש חברה שהוקמה לצורך הפעילות. הוא התבקש להתמנות למנכ"ל. הוא בא למשרד מכובד שמציג לו מסמך מכובד ואומר לו שיש עסקה. כל אלה נבדקים עכשיו, ובכל מקרה, הוא לא היה בסיפור הזה שנים. בסך הכל כמה שבועות".

גורם אחר המקורב לפיקר אמר ל"כלכליסט": "אם העיתונות לא הייתה נכנסת לזה, לא היו כל כך הרבה כתבות. זאת חברה פרטית, ומה לה ולסיפורים כאלה? אם פיקר היה משקיע כסף והיו מרמים אותו, הדברים היו ברורים. אנחנו מנסים לחשוב מה המניע, אבל עובדתית אני לא יודע מה המצב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
עכוב אחרי הכסף ותבין את התרגיל
אם רוצים לפענח את המניע לפרשה צריך לעכוב אחרי הכסף: 1.) עד אתמול חשבתי שהמטרה של קליין הייתה שבוחניק והאחרים יפקידו לחברה המשותפת את החלק שלהם בהוצאות הפיתוח (החברה מטיוואן קנתה רק 37% ואם יש השקעות הן מתחלקות לפי הבעלות). אחרי שבוחניק יפקיד הכסף - קליין ימשוך אותו וייעלם! 2.) לאחר הדיווח על הפקדות עשרות מליוני דולרים, לפי הכיוון של הכסף כנראה שקליין התעשר באפריקה שנים האחרונות בדרכים מפוקפקות וכל פרוייקט המדבקה הוא תכנית להלבנת הכספים האלה.
בולי תעלולי  |  09.07.09
לכל התגובות