אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבלנים: שיפור משמעותי במכירת דירות במהלך חודש יוני צילום: מיכאל קרמר

קבלנים: שיפור משמעותי במכירת דירות במהלך חודש יוני

אפריקה ישראל מגורים מכרה החודש 145 דירות לעומת 66 בחודש שעבר. גם קבוצות הרכישה הציגו נתונים מרשימים - קפיטל גרופ הצליחה לגבש קבוצה בת 84 יחידות דיור תוך שבוע בלבד

09.07.2009, 09:20 | אורי חודי

ההתעוררות הנדל"נית שהחלה בחודש שעבר ממשיכה לספק נתוני מכירות מרשימים לחברות הנדל"ן. חברת אפריקה ישראל מגורים מכרה המהלך יוני בלבד 145 דירות בפרויקטים שונים, בהיקף כספי של 220 מיליון שקל. מהחברה נמסר כי מדובר בגידול של כ-264% בכמות הדירות שנמכרו במהלך חודש זה בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, בה נמכרו 55 יחידות דיור בלבד. מתחילת השנה מכרה החברה 434 דירות.

"ההתעוררות בשוק שאנו עדים לה מתחילת השנה הופכת למגמה של ביקושים יוצאי דופן" מספר גילי דקל מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים בהתייחס לנתוני המכירות, "חודש יוני הביא איתו שיאים חדשים, לא רק ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, אלא גם ביחס לשלושת השנים האחרונות. העלייה המרשימה במכירות נובעת ממספר סיבות, אך העיקריות שבהן נעוצות בירידה בהתחלות הבנייה אל מול הביקושים הגואים".

על פי נתוני החברה, הפרויקטים שנרשמו בהם ביקושים ערים באופן בולט הם סביוני נצר סירני עם 22 דירות במחיר ממוצע לדירה של 1,296,329 שקל, לב הסביונים בפתח תקווה עם 21 דירות, במחיר ממוצע לדירה של 1,415,870 שקל ומגדלי הסביונים ביהוד בהם נמכרו 18 יחידות דיור במחיר ממוצע של 1,235,563 שקל לדירה.

גם חברת י.ח דימרי מדווחת על שיפור במכירות במהלך חודש יוני כאשר בחודש זה מכרה החברה 66 דירות בפרויקטים שונים הנמצאים בין השאר במודיעין, גן יבנה, אשקלון וראשון לציון. היקף המכירות של החברה ביוני עמד על כ-73 מיליון שקל. "בחודש מאי מכרנו 65 דירות ובחודש יוני מכרנו 66, מדובר בהמשך מגמת השיפור", אמר עמוס דבוש מנהל המכירות של החברה, "אנחנו מרגישים את ההתעוררות בתחום בכל חלקי הארץ במקביל. הסיבה לכך היא הריבית הנמוכה למשכנתאות והמחסור הגדול בהיצע הדירות".

חברת דונה מדווחת על מכירת 41 יחידות דיור בחודש יוני, בחמשת הפרויקטים שבונה החברה, בהיקף כספי של כ-48 מיליון שקל, וזאת לעומת 21 יחידות דיור שנמכרו בחודש שלפני כן. מהחברה נמסר כי רוב הדירות, 24 במספר, נמכרו במודיעין, בפרויקט Life , בהיקף כולל של כ- 28 מיליון שקל. 

גם חברת מגורי מודיעין מקבוצת עץ השקד של המשפחות טרובוביץ' ובלטנר, מציגה נתוני מכירה טובים יותר בחודש יוני כאשר מכרה 18 דירות לעומת 6 דירות בלבד בחודש מאי. היקף המכירות של החברה ביוני הסתכם בכ-27 מיליון שקל.

"כבר בחודש מאי הרגשנו התאוששות בקצב המכירות" אומר ניל טרובוביץ', מנכ"ל משותף בקבוצת עץ השקד, "חודש יוני היה חודש מכירות מוצלח ואנחנו צופים המשך של המגמה גם בחודשים הקרובים".

גם לקבוצות הרכישה היה חודש יוני חודש טוב במיוחד. קבוצת תדהר שהחלה בסוף חודש יוני בגיבוש קבוצת רכישה ברמת גן לבניית שני מגדלי מגורים בני 20 קומות כל אחד, דחווחה השבוע כי כל 154 הדירות בפרויקט כבר שווקו.

גיל גבע, מנכ"ל קבוצת תדהר מסר: "מגמת קבוצות הרכישה המתחזקת לאחרונה אינה תופעה חולפת אלא היא התפתחות טבעית של השוק ושל תרבות הרכישה של הנדל"ן בישראל. קבוצות הרכישה הן בסה"כ אפיק נוסף וטוב לרכישת דירה, בתנאי שהן מאורגנות ומנוהלות נכון ונראה כי הציבור מבין זאת היטב". תדהר מעריכה כי עלות ממוצעת לדירת 4 חדרים צפויה לעמוד על כ- 1.15 מיליון שקל, עלות ממוצעת לדירת 5 חדרים צפויה לעמוד על כ - 1.290 מיליון שקל, ועלות ממוצעת לבניית פנטהאוז צפויה להיות כ-2.570 מיליון שקל.

חברה נוספת שהצליחה לגבש קבוצת רכישה בימים ספורים במהלך חודש יוני היא קפיטל גרופ. מדובר בפרויקט שנקרא 'מגדל הספורט' ברמת גן העתיד לכלול מגדל בן 24 קומות ו-84 יחידות דיור במתחם הנמצא בין הרחובות נוה יהושע, כנרת וארנון ברמת גן. "קבוצת הרכישה נסגרה תוך שבעה ימי עבודה בלבד" סיפר דני הרצוג בעלי החברה, "המחירים הצפויים בפרויקט על פי תחשיב שערכנו יעמדו על בין 1.2 ל-1.3 מיליון שקל לדירת 4 חדרים, ודירת 5 חדרים צפוייה לעלות בין 1.4 ל-1.5 מיליון שקל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

42 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

41.
אל תדאגו...אחרי כל עלייה באה ירידה
כל אלה שקונים דירות עכשיו וחושבים שהם מרוויחים , יאכלו את הלב כשבעוד כמה שנים המחירים ייפלו עקב עליית הריבית. צריך לומר את האמת , המחירים המטורפים היום הם לא מחירים ריאלים , ואל תאמינו לשטויות של התחלות בנייה , מדובר רק בשטויות שהתקשורת מאכילה אותנו כל יום. ברגע שתוכנית טלוויזיה מראיינת קבלן או מתווך שאומר שהמחירים רק יעלו (כמובן מתוך אינטרסים אישיים) הדבר משפיע על מוכרי הדירות שרואים את אותה תכונית ומעלים מחירים. הגיע הזמן להפסיד לתת במה לכל האינטרסנטים שמקפיצים לנו את ערך הדירות , בכל מקרה המפלה של המחירים תגיע בדיוק כמו בארה"ב.
עופר  |  12.07.09
39.
במרכז קונים כמו מטורפים, גם דוד שלי מחפש עכשיו
מי שיש לו כסף, וזה יותר אנשים ממה שהחבר'ה בפריפריה חושבים, אין לו איפה להשקיע אותו: הריבית בבנק כמעט אפס, ולבורסה אי אפשר להתקרב. הפתרון הוא לקנות דירה ולהכיר. במדינה כ"כ קטנה, שאין בה אלטרנטיבות למרכז (זה לא ארה"ב שיש עוד 50 ערים גדולות ואין סוף פרברים, והבתים בנויים שם מקלקר) 300,000 לדירה זה לא נחשב יקר. לכל מי שיקר לו, ולא מרוויח 20,000 בחודש: לכו לצפון, תקנו וילה בהרחבה של קיבוץ או מושב על חצי דונם, איכות חיים, בלי זיהום אויר, עם בריכה בישוב, ב120,000 דולר.
אדריכל הניצחון , ניו יורק  |  12.07.09
לכל התגובות