אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לאחר שנתיים של ירידות, יעלו בשנה הבאה מחירי הנפט בהובלת הביקוש בכלכלות המתפתחות" צילום: shutterstock

"לאחר שנתיים של ירידות, יעלו בשנה הבאה מחירי הנפט בהובלת הביקוש בכלכלות המתפתחות"

כך מעריכים בסוכנות האנרגיה הבינלאומית, שצופה כי צריכת הנפט הגולמי העולמית תגדל בכ-1.4 מיליון חביות ליום, לכ-85.2 מיליון חביות בסך הכל

10.07.2009, 13:39 | בלומברג

סוכנות האנרגיה הבינלאומית צופה, כי הביקוש העולמי לנפט יתאושש בשנה הבאה, בהשוואה לירידה המהירה ביותר מאז תחילת שנות השמונים, שתועדה השנה.

צריכת הנפט הגולמי העולמית תגדל בכ-1.4 מיליון חביות ליום, או 1.7%, לכ-85.2 מיליון חביות ליום בשנה הבאה, אמרו בסוכנות במסגרת דו"ח החודשי הראשון, הכולל תחזית ל-2010. הצמיחה תתרכז בכלכלות המתפתחות שמחוץ ל-OECD.

מחירי הנפט עלו ב-34% השנה, בעקבות אופטימיות כי התמריצים הממשלתיים יוציאו את המדינות השונות מן המיתון.

הנפט הגולמי נסחר היום (ו') בניו יורק בפחות מ-60 דולר לחבית, על רקע המתנת המשקיעים לתוצאות הרבעון השני של החברות, שיתפרסמו בשבוע הבא ויעידו על הדרישה לנוזל השחור. ב-11 ביולי לפני שנה הגיעו מחירי הנפט לשיא של 147.27 דולר לחבית.

"אנו צופים שהביקוש יתאושש, בהתבסס על תחזיותיהם של מוסדות גדולים", אמר דיוויד פייף, ראש מחלקת תעשיות ושווקי הנפט של הסוכנות. "ניתן עדיין להבחין במידת זהירות רבה. נתוני הביקוש ל-2009, הנכנסים כעת, עדיין חלשים כשבוחנים את המגמה".

מחיר הנפט לאספקה באוגוסט ירד ב-69 סנט ל-59.72 דולר לחבית במסחר באירופה. אתמול ננעל מחיר הנפט בניו יורק על 60.41 דולר לחבית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות