אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהיגי ה-G8 השיקו יוזמת סיוע לחקלאות במדינות העניות בהיקף של 15 מיליארד דולר צילום: בלומברג

מנהיגי ה-G8 השיקו יוזמת סיוע לחקלאות במדינות העניות בהיקף של 15 מיליארד דולר

לא כל הסכום מוגדר כתקציבים חדשים ומתוכו תתרום ארה"ב כ-3 מיליארד דולר למהלך ואילו צרפת תשקיע 2 מיליארד דולר נוספים. המנהיגים: נסייע גם בהגדלת הגישה למים ולתברואה באפריקה

10.07.2009, 14:09 | סוכנויות הידיעות

מנהיגי ה-G8 השיקו יוזמה בהיקף של 15 מיליארד דולר, שמטרתה סיוע לחקלאים במדינות עניות להגדיל את התפוקה. לא כל הכסף חדש והוא יחולק על פני שלוש שנים, אך הדבר מסמן שינוי באופן שבו המערב מתמודד עם הרעב העולמי,  כך לפי טיוטת הצהרה שהגיעה לידי AP.

"יש צורך חיוני בפעולה החלטית שתשחרר את האנושות מעוני ומרעב", נכתב בהצהרה. "מטרתנו היא להגדיל משמעותית את הסיוע לחקלאות ולביטחון תזונתי". ארה"ב צפויה לתרום כ-3 מיליארד דולר למהלך, ואילו צרפת תכסה כ-2 מיליארד דולר נוספים.

האו"ם מברך על האסטרטגיה החדשה, צעד שלדברי הארגון היה צריך להיעשות מזמן, במקום משלוח חבילות של סיוע חירום. עם זאת, קבוצות הנלחמות בעוני אמרו, כי המימון אינו מספיק.

היוזמה הושקה בסוף שלושה ימי הדיונים של פסגת המנהיגים באיטליה, בה השתתפו ראשי שמונה המדינות המתועשות. השיחות הורחבו, כך שכללו גם כלכלות מתעוררות, והיום אף השתתפו בהן מדינות אפריקאיות. כל 27 המדינות צפויות לתמוך בהצהרה.

בהצהרה נוספת ונפרדת אמרו המנהיגים, כי חשוב להגדיל את הגישה למים ולתברואה, כאשר מדינות ה-G8 מבטיחות לסייע בכך למדינות האפריקאיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
ברוך השם ועכשיו לשלב הבא והוא ייעוץ של חברה ישראלים שעוסקים בחקלאות
לא יודעת את השם של מהנדס חקלאות,אולם יש לנו כאן בארץ ישראל חברה משובחים ביותר בתחום החקלאות ,לא לפספס את הידע החיוני הזה,זה לא פירסום לחברה הישראלים שעוסקים בתחום ,זאת האמת,ילה בוא נדבר עסקים,ישר כח ליוזמה המבורכת ,מחכים לראות את פירות ההחלטה המיוחדת שלכם ,אני מקווה שעוד מדינות יתרמו כמו רוסיה איראן גרמניה ספרד וכל מי שיש לו לתת אולי גם יפן לא יודעת בטוח שיש עוד תקציבים ,ילה בואו נפריח את המדבר במים טובים ,חיוך שיהיה שבת שלום ומבורך
שוש , ישראל  |  10.07.09