אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההטבות הפיננסיות של מועדוני הצרכנים הגדולים איור: מורן ברק

ההטבות הפיננסיות של מועדוני הצרכנים הגדולים

בין שלל ההנחות שמספקים מועדוני הצרכנים לעמיתיהם, המטמון האמיתי הוא ההזדמנויות לחסוך על מוצרים פיננסיים - מחסכונות ותיקי השקעות ועד אשראי ומשכנתאות. "כלכליסט" בדק את ארבעת מועדוני הצרכנות הגדולים בישראל, המשרתים יחד כ־400 אלף עמיתים, ומציג את שלל ההטבות שהופכות כסף קטן לחיסכון גדול

12.07.2009, 12:21 | רימונה פרקש ברוך

הכי גדול, הכי חזק, איור: מורן ברק הכי גדול, הכי חזק | איור: מורן ברק הכי גדול, הכי חזק, איור: מורן ברק
חבר

 

חברים: משרתי קבע וגמלאים של כוחות הביטחון וגופי המודיעין, אזרחים עובדי צה"ל, עובדי משרד הביטחון וחברים בארגוני יתומים ואלמנות. דמי החברות הם 16–27 שקל, תלוי בארגון.

כרטיס אשראי: מ־15 באוגוסט תפיק חבר רק כרטיס ישראכרט חוץ בנקאי. על הכרטיס לא יגבו דמי חבר, ועלויות האשראי בו יעמדו על פריים פלוס 2% בכרטיס רגיל ופריים פלוס 1% בכרטיס זהב. הכרטיס מקנה הנחות ב־3,600 נקודות מכירה והחזר מסוים על כל עסקה, שצפוי להגדיל את סבסוד העמיתים. "אנחנו כוח צרכני של 2 מיליארד שקל בשנה", מסביר שחר תורג'מן, מנכ"ל חבר. "לא הגיוני שנהיה פרה חולבת בידי חברות האשראי".

בנקים: בנק אוצר החייל מעניק לעמיתים מסגרת אשראי בריבית פריים, ריבית זכות על יתרה של 5,000 שקל, הנחה בעמלת קנייה ומכירה של ניירות ערך, ושלל פטורים על ניהול החשבון. למזמיני כרטיס אשראי בנקאי מוענקים פטורים נוספים (ובהם פטור מדמי כרטיס ומדמי תפעול).

שוק ההון: המועדון מאפשר לנהל כספים בשלוש קופות גמל: קופת גמל של ד"ש: לעמיתים המבקשים להפקיד באופן עצמאי. ממוצע דמי הניהול הוא 0.4%; קופת גמל של מנורה (מור): לשכירים. ממוצע דמי הניהול הוא 0.33%;

קרן השתלמות של הראל: שיעור דמי ניהול של 0.26% (לבני זוג של עמיתים 0.6%).

ביטוחים: חיים - לכל חבר. הכיסוי הוא 340 אלף שקל, והפרמיה החודשית היא 80-95 שקל (103 שקל לבני זוג);

תאונות אישיות - של חברת איילון. הכיסוי הוא 400 אלף שקל לפי אחוזי הנכות שנקבעו בביטוח הלאומי. גובה הפרמיה החודשית הוא 9 שקלים; שיניים - 60 שקל לאדם (לילד 15 שקל); בריאות - של דקלה: 40 שקל במסלול רגיל, 60 שקל במסלול שב"ן, 10 שקלים לילד (מילד רביעי לא משלמים).

הלוואות: משכנתה - חברת מתן מעניקה לעמיתים ייעוץ ב־2,900 שקל. בנק אוצר החייל מעניק הנחה של 75% על פתיחת תיק ואפשרויות לריביות זולות יותר, המשתנות בהתאם לתקופה; לרכישת רכב - עד 100% מערך הרכב ולא יותר מ־150 אלף שקל. עד שנתיים ההלוואה תינתן בפריים מינוס 0.65%, לשלוש שנים או לחמש שנים ההלוואה תינתן בפריים מינוס 0.45%; הלוואות לכל מטרה - של 6,500 שקל בריבית קבועה של 2%.

סיכום: הכי גדול, הכי חזק. חבר הוא מועדון הצרכנות הגדול ביותר, ולפיכך ההנחות שהוא מציע הן הגדולות והמגוונות ביותר, ואף עתידות לגדול עם כניסתו לתוקף של כרטיס האשראי החוץ בנקאי החדש. כדאי לעמיתים לנצל את שרותי הייעוץ הפיננסי המוזלים שהמועדון מעניק.

מנהלים את הכסף, איור: מורן ברק מנהלים את הכסף | איור: מורן ברק מנהלים את הכסף, איור: מורן ברק
הוט

 

חברים: חברי הסתדרות ההנדסאים והטכנאים, הסתדרות המהנדסים, הסתדרות האקדמאים והעובדים הסוציאלים - בסך הכל, כ־110 אלף עמיתים. אין תשלום דמי חבר.

כרטיס אשראי: כרטיס ישראכרט, המאפשר למחזיק בו להיות חבר במועדון צרכנות נוסף. למועדון יש 4,700 הסכמים עם חברות ובתי עסק המעניקים לחברי המועדון הנחה אוטומטית במעמד החיוב.

בנקים: הבנק הבינלאומי מעניק לחברי המועדון פטור מלא מעמלות (פקיד וערוץ ישיר), מענק של 2,100 שקל למצטרפים חדשים המתחייבים לשלוש שנים, ופטור מעמלת חליפין על שתי רכישות מט"ח בשנה.

שוק ההון: קופות גמל וקרנות השתלמות - לא מוצעות במסגרת המועדון, אלא במסגרת הגופים ההסתדרותיים החברים בו;

מידע פיננסי - המועדון מקיים קורס של ארבעה מפגשים בנושא שוק ההון תמורת 280 שקל וסדנאות חד פעמיות חינם. "לאור התהפוכות בשוק, בנינו השתלמויות וסדנאות גם במקומות עבודה", מסביר יורי מארק, מנכ"ל המועדון.

החזרי מס - הנחה של 15% בחברת יותר, שמטפלת בהחזרים.

ביטוחים: המועדון אינו מקנה הטבות בביטוחי בריאות; חברת הכשרה ביטוח מעניקה הנחה של 3% על ביטוחי רכב, דירה, תאונות אישיות ונסיעות לחו"ל, למשלמים בכרטיס ישראכרט הוט.

הלוואות: משכנתה - הבנק הבינלאומי מציע לעמיתים ריבית של פריים מינוס 0.9% לתקופה של עד 20 שנה ופטור מדמי פתיחת תיק; לרכישת רכב: הבנק הבינלאומי מעניק לעמיתים הלוואה לרכישת רכב ל־24 חודשים בריבית של פריים מינוס 0.65%, או ל־36 חודשים בריבית של פריים מינוס 0.5%; הבנק מעניק גם פטור מתשלום עמלת טיפול באשראי ובביטחונות.

סיכום: מסייעים לעמיתים לנהל את הכסף. להוט מודעות צרכנית ניכרת, וכדאי לעמיתיו לנצל את הסדנאות הפיננסיות וההנחות על ייעוץ מס שהמועדון מעניק. כדאי לבדוק גם את ההטבות בתחום ההשקעות.

פריסה נוחה במיוחד, איור: מורן ברק פריסה נוחה במיוחד | איור: מורן ברק פריסה נוחה במיוחד, איור: מורן ברק
אשמורת

חברים: מורים וגמלאים חברי הסתדרות המורים - בסך הכל כ־90 אלף עמיתים. אין תשלום דמי חבר.

כרטיס אשראי: כרטיס ישראכרט של בנק מסד, ללא דמי חבר, המקנה הנחות של עד 15% בכ־7,280 בתי עסק, והנחה של 0.5% בעסקאות תשלומים. נוסף על כך, המועדון מנפיק כרטיס גיפט קארד נטען המאפשר לרכוש מוצרים במגוון רשתות בהנחה שנעה סביב 15%. "הרעיון הוא לאפשר למורים למקסם את הנטו", אומר יורם אביזוב, מנכ"ל אשמורת. "לפעמים הרווח הזה שווה יותר מכל הסכם שכר".

בנקים: בנק מסד והבנק הבינלאומי מעניקים לעמיתים הנחות משתנות, ובהן עלות של 10 שקלים בחודש לפעולות בנקאיות, ללא הגבלה. כעובדי מדינה, העמיתים נהנים גם מהטבות בבנק דיסקונט.

שוק ההון: החזרי מס - הנחה של 12% בעת קבלת ייעוץ בחברת הון חוזר; קרן השתלמות - מנוהלת בבנק הבינלאומי עם הסתדרות המורים; דמי הניהול הם 0.4%; קופות גמל - כמה קופות המנוהלות בבנק מסד: מנוף, הגומל, דפנה וגל. דמי הניהול הם 0.48%; קרן פנסיה - קרן גלעד, המנוהלת על ידי הסתדרות המורים. דמי הניהול הם 0.7%.

ביטוחים: חיים - של הפניקס. כיסוי של 100 אלף שקל, בעלות של 180 שקל לשנה; תאונות אישיות - של הפניקס, בעלות של 353 שקל לשנה. במקרה מוות או נכות מלאה, הכיסוי הוא 190 אלף שקל; אי כושר עבודה - הכיסוי הוא 670 שקל לשבוע עד 104 שבועות; רכב ודירה - AIG מעניקה הנחה של 10% על ביטוח רכב ו־5% על ביטוח דירה; בריאות וסיעוד - של הראל. העלויות נעות בהתאם לגיל המבוטח, אך זולות בכ־25% לעומת המחיר הממוצע בשוק; ביטוח שיניים - מרפאות סמייל מעניקות הנחה של 7% ועשרה תשלומים ללא ריבית.

הלוואות: משכנתה - המועדון עורך מבצעי משכנתאות בתנאים מועדפים בעת מבצעי מכירת דירות; הבנקים המשתתפים משתנים; לרכישת רכב בנק מסד מעניק לעמיתים הלוואה של עד 150 אלף שקל, או 100% מערך הרכב, בריבית של פריים מינוס 0.5%, לתקופה של עד 60 חודש. כעובדי מדינה, העמיתים נהנים גם מהטבות בבנק דיסקונט.

סיכום: מגוון רחב בפריסה נוחה במיוחד. היתרון הבולט של אשמורת הוא האפשרויות לפריסה גדולה של תשלומים ללא ריבית והצמדה ברכישת מגוון מוצרים ושירותים. 

מצטיינים ברווחה, איור: מורן ברק מצטיינים ברווחה | איור: מורן ברק מצטיינים ברווחה, איור: מורן ברק
קרנות השוטרים

 

חברים: עובדים וגמלאים של משטרת ישראל ושירות בתי הסוהר, וכן חלק ממתנדבי המשמר האזרחי. אין תשלום דמי חבר.

כרטיס אשראי: ישראכרט, כאל ולאומי קארד. "מאחר שאנו חברה מל"כרית, אנו מחויבים בשוויון הזדמנויות", מסביר איתמר אימברי, מנהל מועדוני הצרכנות במועדון. הכרטיס אינו כרוך בדמי חבר ומעניק שלל הנחות. נוסף על

כך קיים כרטיס נטען המקנה הנחות בכניסה לאתרי נופש.

בנקים: כעובדי מדינה, חברי קרנות השוטרים זכאים להטבות בבנק דיסקונט, ובהן ניהול חשבון ללא עמלות, קווי אשראי עד 7,000 שקל בריבית של החשב הכללי (שהיא כיום הריבית הנמוכה ביותר במשק, 1.69%) והלוואות בשיעורי החשב הכללי.

שוק ההון: איגוד קרנות השוטרים אינו מטפל בתחומי שוק ההון, ובכלל זה קופות גמל, ניהול תיקים, החזרי מס ומידע פיננסי.

ביטוחיםרפואי, סיעודי וחיים באמצעות הראל; רכב ביטוח ישיר מעניקה הנחה של 250 שקל לכל פוליסה.

הלוואותהלוואות סיוע - הקרן מעניקה לעמיתים הלוואה מיוחדת המיועדת למקרי מצוקה. סכום ההלוואה וגובה הריבית נקבעים לפי נתוניו האישיים של העמית. נוסף על כך, חברי המועדון זכאים להלוואה ללא ערבות בנקאית בבנק לאומי, וכעובדי מדינה הם זכאים להלוואות בתנאים עדיפים בבנק דיסקונט.

סיכום: הטובים ביותר בתחום הרווחה. היתרון של מועדון קרנות השוטרים טמון בשירותי הרווחה שהוא מעניק לעמיתיו.

במיוחד בולטים האפשרויות והתנאים המועדפים שהיא מעניקה למי שזקוק להלוואה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות