אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת: בעלי המניות יתבקשו להזרים עד 40 מיליון שקל נוספים צילום: יוני המנחם

רשת: בעלי המניות יתבקשו להזרים עד 40 מיליון שקל נוספים

מנכ"ל זכיינית ערוץ 2 יגיש מחר לדירקטוריון תוכנית הבראה; כוללת הפקת עונה שנייה של "המירוץ למיליון" שעלותה נאמדת ב-7-5 מיליון דולר

12.07.2009, 15:22 | אמיר טייג

אבי צבי, מנכ"ל זכיינית ערוץ 2 רשת, צפוי להגיש מחר לדירקטוריון החברה (יום ב') תוכנית להבראת החברה. התוכנית תפרט את המהלכים הארגוניים והעסקיים של החברה בשנתיים וחצי הקרובות, כלומר עד 2012, מועד המעבר מזיכיונות זמניים לרישיונות קבועים.

במסגרת התוכנית צפוי צבי לבקש מבעלי המניות הזרמת הון נוספת של עד 40 מיליון שקל. הזרמה זו תתפרס על פני תקופה זו בהתאם לצורכי ההון השוטפים של החברה. התוכנית כוללת הפקת עונה שנייה של "המירוץ למיליון" שעלותה נאמדת בכ-5 עד 7 מיליון דולר.

ברשת מעריכים כי החברה אינה זקוקה להבראה אלא לעזרה נקודתית כדי לצלוח את המשבר, הנובע בעיקר מגורמים חיצוניים, בהם המיתון, הרגולציה ומהלכיו העסקיים של ערוץ 10. בשל הערכה זו לא ביצע צבי עד כה שינוי ארגוני מהותי בחברה. יש לציין כי בתחילת יוני פיטרה רשת כ-15 עובדים, שהם כ-10% מכוח העבודה שלה.

כצפוי, אודי אנג'ל המחזיק ב-51% מרשת, צפוי להוביל את ההזרמה. מנגד, אביב גלעדי, המחזיק ב-20% מהזכיינית צפוי להתנגד לה. 

כזכור, במארס האחרון, כמה שבועות לפני כניסתו לתפקיד של צבי, הזרימו בעלי המניות של רשת כ-10 מיליון שקל לקופת החברה. גלעדי לא לקח חלק בהזרמה זו. הבקשה להזרמה היא למרות ההתאוששות בשוק הפרסום בטלוויזיה במחצית 2009 והצלחת התוכנית "המירוץ למיליון".

בדומה לערוץ 10, החל מהרבעון הרביעי של 2008, רשת אינה מסוגלת להחזיק עצמה מתוך תזרים המזומנים השוטף שלה, ולכן נדרשת להזרמות הון חיצוניות. בשלב הנוכחי, הבנקים לא מסכימים להגדיל את האשראי של החברה.

אחת המטרות העיקריות שהוצבו לצבי בעת כניסתו לתפקיד היתה לעצור את שריפת המזומנים ולמנוע הזרמות הון נוספות של בעלי הבית. עם זאת, צבי גילה ברשת בעיות תקציב לא פשוטות, כאשר העיקרית שבהן היא חריגה מתקציבי ההפקות. כך למשל, חרג תקציב העונה הראשונה של "המירוץ למיליון" והסתכם בכ-8.5 מיליון דולר, כ-3.5 מיליון דולר יותר מהתכנון המקורי. ברשת העריכו כי עלות העונה השנייה של "המרוץ למיליון" לא תהיה נמוכה מהותית מסכום זה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות