אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה גאידמק לא מכר את פורטסמות' עדיין? צילום: אלעד גרשגורן

למה גאידמק לא מכר את פורטסמות' עדיין?

מעבר הקבוצה לידיים של סולימאן אל פאחים מתעכב ובפורטסמות' מודאגים מנפילת העיסקה, שהיקפה עומד על 55 מיליון ליש"ט

12.07.2009, 16:38 | סוכנויות הידיעות

ב-28 במאי הודיעו ראשי פורטסמות' כי מועדון הפרמיירליג יימכר עבור 55 מיליון ליש"ט לסולימאן אל-פאחים, איש עסקים מאבו דאבי. אולם כמעט חודשיים עברו ונראה כי הצדדים לא הגיעו להסכם לגבי המחיר הסופי.

מסתמן כי בנו של ארקדי גאידמק, סשה, הבעלים של הקבוצה, עשוי לפספס את העסקה ובמקרה הטוב ביותר יצליח להעביר את הבעלות עליה רק בסוף יולי.

בסביבתו של אל פאחים מדברים על בדיקת נאותות לעסקה - בדיקה מצד הפרמיירליג לעסקים בעייתיים של אל פאחים וכן בדיקה של אל פאחים לעסקים של פומפי - אולם נראה כי כבר למעלה משישה שבועות העסקה תקועה בגלל המשא ומתן שמתעכב.

בנוסף, בודקת הפרמיירליג אם ת'אקסין שינאווטרה, ראש ממשלת תאילנד לשעבר והבעלים של מנצ'סטר סיטי לשעבר, מעורב בעסקה. מוערבותו של שינאווטרה, שנמצא אשם בפרשויות שחיתות, אסורה על פי אמות המידה החדשות של הליגה האנגלית הבכירה. בעיה נוספת של פאחים היא הקשר שלו לגוף ההשקעות של ממשלת דובאי (ADUG), שרכש בתחילת העונה החולפת את מנצ'סטר סיטי בתיווכו של אל-פאחים. הבדיקות עשויות להסתיים רק בסוף יולי בעוד שהליגה עצמה תחל ב-15 באוגוסט.

כזכור, איש העסקים הישראלי יוסף טרוים העלה את הטענה כי פורטסמות' שייכת למעשה לאביו של סשה, המשתמש בבנו כאיש קש. לדבריו, את המידע קיבל משני אנשים שנכחו בישיבות בהן דנו בחוזה הקנייה של קבוצת הכדורגל.

פאחים טרם הגיש לפרמיירליג את כל המסמכים הדרושים על מנת שזו תוכל לאשר את קיום העסקה.

בכל מקרה, מצב הקבוצה כרגע בעייתי. רק 15 שחקנים בעלי חוזה הופיעו באימוני הקבוצה, שאין לה עדיין מאמן. המועדון עצמו חייב 36 מיליון ליש"ט לבנקים סטנדרט וברקליס. את החוב צריך להחזיר המועדון עד סוף אוגוסט.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות