אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוליגרך אולג דריפסקה מאיים לקפל את עסקיו בבריטניה צילום: בלומברג

האוליגרך אולג דריפסקה מאיים לקפל את עסקיו בבריטניה

"אני משתדל להתרחק מפוליטיקאים רוסים, למה שאתקרב אל הבריטים", אמר דריפסקה בראיון ל-BBC, בתגובה לחשדות על קשרים הדוקים מדי עם פוליטיקאים במדינה

14.07.2009, 18:21 | סוכנויות הידיעות

האוליגרך, אולג דריפסקה, שנחשד בקשרים הדוקים מדי עם פוליטיקאים בריטים העניק ראיון לרשת BBC בו הוא מאיים כי בכוונתו לנתק את כל קשריו העסקיים בממלכה. "אינני בטוח כי בעתיד אמשיך לנהל עסקים בבריטניה", אומר דריפסקה, בראיון שישודר הערב.

איש העסקים, אשר הונו על פי הערכות מגזין פיננס צנח תוך שנה מ-40 מיליארד דולר ל-4.9 עדיין מחזיק באחד הבתים היקרים בלונדון, אותו רכש תמורת כ-40 מיליון דולר. לפני שנה מצא את עצמו במרכז שערורייה כאשר ערך מסיבה מפוארת על היאכטה הפרטית בה לקחו חלק גם נציג לשכת המסחר של האיחוד האירופאי בבריטניה פיטר מנדלסון ושר האוצר בממשלת הצללים של בריטניה ג'ורג' אובסורן. "אני משתדל להתרחק מפוליטיקאים רוסים, למה שאתקרב אל הבריטים?", אמר דריפסקה בראיון. למרות זאת את מנדלסון, שבינתיים הפך לשר המסחר, הוא מכנה חבר קרוב ומתעקש שמעולם לא דיבר איתו על עסקיו.

"לא ראיתי בהם פוליטיקאים", מדגיש דריפסקה. לדבריו, זו הייתה דרך לנוח. "אכלנו ארוחת ערב טובה, היו הרבה אנשים, אני מופתע שעיתונאים נטפלו דווקא לשניים האלה והעמידו אותם במרכזה של שערוריה". הרקע לפרשה שהביכה את שני האישים הפוליטיים היא העובדה כי חברת האלומיניום של דריפסקה הפכה לספקית הגלם החשובה לאירופה בדיוק בתקופה בה מנדלסון היה ממונה על תעריפי ייבוא המתכות ליבשת.

בבריטניה מעריכים כי אכזבתו של דריפסקה נובעת לא רק מהתעסקות התקשורת ב"פרשת הפוליטיקאים" אלא בשל העובדה שחברת הרכב שהחזיק במדינה – LDV פשטה רגל והממשל המקומי לא העניק לה סיוע חירום בדומה לעשרות חברות אחרות. אחת הגרסאות היא שהממשל החליט שלא לחלץ את החברה של דריפסקה מחשש שמישהו יואשם בקשרים בעיתיים עם האוליגרך.

דריפסקה עצמו הגיב להשערה זו ואומר כי אם זה כך, הרי שזה גרוע מאד בשביל המדינה כולה. "עומדת בפניכם חברה טובה, עם עובדים מיומנים טכנולוגיות מתקדמות, לא נותרו הרבה חברות תעשייה מצליחות בבריטניה", אמר ומוסיף "ופתאום בגלל פרשייה שנופחה ע"י תקשורת היא נאלצת לקפל את הייצור, מדוע?". יחד עם זאת דריפסקה הדגיש כי מקבל את ההחלטה הממשלתית שלא להגיש לו סיוע ורק מביע תקווה כי הייתה זו החלטה שקולה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות