אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבעלים לשעבר של רב בריח נתבע על ידי אופן גלרי ועץ כרמיאל בבית הדין לעבודה צילום: מיכאל קרמר

הבעלים לשעבר של רב בריח נתבע על ידי אופן גלרי ועץ כרמיאל בבית הדין לעבודה

זוהי תביעת המשך לתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי ע"ס 40 מיליון שקל בטענה לנזקים שגרם שמואל דונרשטיין לחברות שהיו בבעלותו בשותפות עם קונצרן מזונייט; דונרשטיין: עץ כרמיאל פועלת מתוך פאניקה תוך הטרדת מערכת המשפט בישראל

14.07.2009, 19:22 | מיקי פלד

החברות אופן גלרי ועץ כרמיאל הגישו היום (ג') תביעה לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה נגד הבעלים לשעבר של רב בריח, שמואל דונרשטיין, נגד 10 מבני משפחתו ונגד שמואל שטרנשוס, מנכ"ל רב בריח. היקף התביעה הכולל - 10 מיליון שקל. 

מדובר בתביעת המשך לזו שהוגשה במאי האחרון בבית המשפט המחוזי מרכז על סך של 40 מיליון שקל נגד דונרשטיין ושטרנשוס, על נזקים לכאורה שנגרמו לחברות על הסתרת הכוונה לרכוש את רב-בריח, גניבת סודות מסחריים ועוד. התביעה לבית הדין לעבודה היא על הפרת אמונים של דונרשטיין, משפחתו ושטרנשוס לשתי החברות.

לטענת התביעה, לפני שעברו להיות הבעלים של רב בריח, המתחרה באופן גלרי ועץ כרמיאל בשוק הדלתות, פעלו הנתבעים לצמצם את נתח השוק של שתי החברות על ידי ייקור מוגזם של מוצרי החברות וצמצום פעילויות השיווק והפרסום שלהן.

לטענת התביעה, נהגו דונרשטיין ושטרנשוס כ"סוס טרויאני" ואף משכו משכורות עתק של יותר מ-4.3 מיליון שקל על סמך הסכמים פיקטיביים שחתמו זה עם זה ונטלו לעצמם הלוואות בסך של יותר מ-360 אלף שקל. כמו כן, נטען בכתב התביעה, כי דונרשטיין ואשתו שלומית, שכיהנה כמנכ"ל אופן גלרי, ערכו על חשבון החברות שיפוצים במשרדיהם הפרטיים, הפיקו מסיבות חתונה ויומולדת, רכשו מוצרים לבית, שילמו כ-150 אלף שקל לרואה החשבון הפרטי שלהם.

לטענת החברות, הרישום הכוזב של ההוצאות האישיות הוסתר, בין השאר, על ידי מנהלת החשבונות של החברות שהיא אחותה של שלומית דונרשטיין.

כמו כן, טוענים עורכי הדין של החברות, כי בטרם עברו לנהל את רב-בריח, השמיטו דונרשטיין ושטרנשוס מהסכמי העבודה הפיקטיביים שחתמו את סעיפי ההתחייבות לאי תחרות בעסקי עץ כרמיאל ואופן גלרי והעניקו לעצמם תשלומים בגין אי הודעה מוקדמת בסך של יותר מ-668,900 שקל.

מרב בריח נמסר, כי "מאז כניסת רב בריח לתחום דלתות הפנים, פועלת עץ כרמיאל מתוך פאניקה והיסטריה תוך הטרדת מערכת בתי המשפט בישראל. על עץ כרמיאל לכבד את רצונם של עובדים ומנהלים לא לעבוד בה ולא לנסות להלך עליהם אימים. תגובתנו להתנהלות ההיסטרית תינתן בבית המשפט".

את החברות מייצגים עוה"ד סיגל פעיל, זהר גיפס ואריאל שמר ממשרד עו"ד אריאל שמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
השמצות
אני לא מבין מדוע המלחמות האלו: משפחת דונרשטיין היא משפחה שמתקדמת בייצור דלתות מרהיבות איכותיות ומחזיקות מעמד לאורך שנים. חברת אופן גלרי ומפעלי עץ כרמיאל בבעלות החדשה הנלחצת ממשפחת דונרשטיין המתקדמת כדיי שייתעסקו בעניינים שלהם ובלי להשמיץ ולכתוב בכתבה לשון הרע תתביישו לכם חברת אופן גלרי ומפעלי עץ כרמיאל.
פלוני אלמו ני  |  17.07.09
3.
מאיגרא רמה לבירה עמיקתא
חברת אופן גלרי שהיתה סמל לעיצוב דלתות פנים. בבעלות החדשה מורידה את החברה לנחותה ביותר . אפשר לרכוש את הדלתות במחירים נמוכים אצל סיטונאים וחומרי בנין במחירים מצחיקים רוצו לקנות . חברת אופן גלרי לא עומדת בסטנדרט קבלני. הדלתות מתפרקות ואם יש בעיה תדרשו פיצוייי במסעדות. מחלקים שוברים חינם. משפחת דונרשטיין חזקו ואמצו המשיכו בעשייה לתפארת מדינת ישראל
17.07.09
לכל התגובות