אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היועמ"ש נגד שיווק דירות לפי מגזר צילום: ויו פוינט

היועמ"ש נגד שיווק דירות לפי מגזר

היועץ המשפטי לממשלה הודיע כי נבחנת האפשרות לחייב יזמים המתמודדים על קרקע ציבורית להימנע מאפלייה כחלק מתנאי המכרז

15.07.2009, 17:27 | אורי חודי
האם מתקרב סופו של עידן קבוצות הרכישה "להייטקיסטים בלבד" או פרויקטים "ייעודיים לציבור הדתי-לאומי"? במכתב מטעם היועץ המשפטי לממשלה אל האגודה לזכויות האזרח מודיעה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה כי בימים אלה נבחנת האפשרות לחייב יזמים המתמודדים על קרקע ציבורית להימנע מאפליה בשיווק הדירות - כחלק מתנאי המכרז. "הוחלט לבחון את האפשרות לדרוש מהמגישים להצהיר כי לא ינקטו באפלייה פסולה במהלך שיווק הקרקע, וזאת כחלק מתנאי המכרז", כך על פי המכתב.

במקביל, הוציא בית המשפט העליון צו ביניים האוסר על מנהל מקרקעי ישראל להעביר מגרש במתחם שוק האתרוג ביפו לחברת באמונה. הודעת היועץ המשפטי לממשלה נמסרה בתשובה לפניית עו"ד גיל גן-מור מהאגודה לזכויות האזרח, בדרישה לבטל את זכייתה של חברת באמונה במכרז שוק האתרוג בשכונת עג'מי ביפו, בשל כוונתה המוצהרת של החברה למכור את הדירות לציבור הדתי–לאומי בלבד. בימים אלה נדון הערעור לעליון שהגישה האגודה בנושא, יחד עם פעילי הקואליציה היפואית להגנה על הזכות לדיור ותושבים מיפו, וכן הארגונים "במקום" ו"רבנים לזכויות האדם". לבקשת הארגונים והתושבים, הוציא בית המשפט העליון צו ביניים אשר מקפיא את הפרויקט עד להחלטה אחרת.

עתירה אחרת של האגודה לזכויות האזרח, אשר תידון בחודש אוקטובר בבית המשפט המחוזי בתל אביב, דורשת לאסור את השתתפותן של קבוצות רכישה מפלות במכרז השוק הסיטונאי בתל אביב. העתירה הוגשה בעקבות הפרסומים אודות קבוצת הרכישה של היזמים הלוי וצולר , אשר הצהירו כי בכוונתם להקצות את הדירות שיבנו במתחם לאנשי הייטק ושוק ההון בלבד.

עו"ד גיל גן-מור: "התופעה של יזמים וקבלנים שמתחרים על קרקעות הציבור רק כדי לשווק אותן אחר כך בצורה מפלה וסקטוריאלית, מאיימת להגביר אף יותר את הקיטוב שקיים ממילא בחברה הישראלית. במצב הנוכחי, מי שקובע מה יעשה עם מקרקעי הציבור הם בעלי ההון והיזמים, ועד כה המינהל עמד מנגד ומעל בתפקידו כנאמן הציבור כולו. כאשר ייושם השינוי שדרשנו, תהיה בכך בשורה אמיתית לכל שוחרי השוויון במדינה, ואנו מצפים שהדבר יקרה במהרה".

מחברת באמונה נמסר בתגובה כי: "ראשית, חברת באמונה מדגישה שכל 20 הדירות בפרויקט נמכרו. מדובר בצו טכני וזמני של בית המשפט עד לקבלת תשובת מנהל מקרקעי ישראל וחברת באמונה. לאחר שבני מיעוטים לא הצליחו לזכות במכרז כדת וכדין, הם מנסים בסיוע האגודה לזכויות האזרח לבצע תעלולים משפטיים על מנת לבטל זכייה חוקית לחלוטין של החברה במכרז. יודגש שגם היועמ"ש דחה את בקשת האגודה לזכויות האזרח לביטול הזכייה במכרז".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
לפי תורת הגזע
יש אפליה ויש גזע של עובדי הייטק של דתיים של מזרחיים של מרכיבי משקפיים של עובדי מווארון כחול של חברי חבר של חרדים של קיבוצניקים של מושבניקים של חברי אגד של עובדי חברת חשמל של אשכנזים של נכים ובסוף של בני הגזע הארי. לא ירחק היום ותהיה מלחמה למשל בין החרדים לחילוניטם.או בין חברי אגד לחברי חבר.או בין המזרחים לאשכנזים או בי ההייטקיסטים לעובדי הצווארון הכחול.או ביןהקיבוצניקים למושבניקים ובין דרי הערים. האם אנו עם אחד--בינתיים כן אך בתורה כתוב---מהרסייך ומחריבייך ממך ייצאו. כנראה שההיסטוריה חוזרת.
חיים , ת"א  |  18.07.09
לכל התגובות