אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה תתבקש לאשר: שנת לימוד ראשונה בחינם לחיילים משוחררים תושבי הפריפריה צילום: שאול גולן

הממשלה תתבקש לאשר: שנת לימוד ראשונה בחינם לחיילים משוחררים תושבי הפריפריה

הצעת ההחלטה קובעת כי המדינה תעניק מלגת שכר לימוד בגובה 9,700 למשוחררים; עלותה המוערכת - 100 מיליון שקל

15.07.2009, 20:25 | נעמה סיקולר
ביום ראשון הקרוב תעלה להצבעה בישיבת הממשלה הצעת החלטה המבקשת להעניק מימון מלא לחיילים משוחררים מהפריפריה בשנת הלימוד האקדמאית הראשונה שלהם.

ההצעה קובעת כי החל משנת הלימודים תשע"א המדינה תעניק מלגת שכר לימוד בגובה 9,700 שקל לחיילים וליוצאי השירות הלאומי והאזרחי אשר השלימו תקופת שירות מלאה ואשר מקום מגוריהם ערב גיוסם לצבא היה בפריפריה. זאת בגין שנת הלימודים הראשונה שלהם לתואר ראשון במוסד להשכלה גבוהה או בגין מכינה אקדמית.

מתן מלגת שכר הלימוד יתבצע באמצעות הקרן לסיוע נוסף של הקרן לקליטת חיילים משוחררים במשרד הביטחון. תקצוב מימוש החלטה זו תמומן בחלקים שווים על ידי משרד ראש הממשלה, משרד הביטחון, משרד האוצר ומשרד פיתוח הנגב והגליל. סך העלות המוערכת של המהלך - 100 מיליון שקל.

מדובר במהלך אותו הבטיח הליכוד לבוחריו כבר במערכת הבחירות לכנסת. בשבועות האחרונים קידם ח"כ כרמל שאמה מהליכוד את הוצאתה אל הפועל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מסכים עם 2 - מי שלחם וממשיך להלחם וללכת למלחמות צריך לקבל יותר
מי ש3 שנים לחם ויודע שכל יום שבוא תהיה הסלמה הוא יקרא שוב להלחם וכמובן שלא צריך להזכיר עשרות ימי מילואים בשנה, מילואים שכוללים תעסוקה מבצעית - אלה צריכים לקבל עדיפות בהרבה !!! קודם כל העלאת שכר והעלאת צ'ופרים במשק לאחר השחרור... לוחם שמשוחרר היום אין לו שום עדיפות על ג'ובניק שעשה 8-17 כל יום בקרייה. מה גם שיש הרבה יותר ג'ובניקים שמשתחררים עם כלי לשוק העבודה... נהגים עם רשיון, אנשי מחשבים במודיעין וממרם ועוד... והם גם לא עושים מילואיים ככה שהם בעצם עוברים 3 שנים הכשרה מקצועית, מקבלים מקצוע לחיים ואין להם יותר דאגות מכיוון הצבא... ואם הם גם בפריפרייה אז עכשיו הם מרוויחים כפול. פשוט לא הוגן.
אוהד , תל אביב  |  16.07.09
2.
קריטריון מטופש, למה לא לקרביים? למה רק לפריפריה?
למה מי שעשה שירות לאומי או אזרחי או חייל גו'בניק שהוריו גרים בפריפריה, וללא קשר למצבם הכלכלי, זכאי לקבל יותר מחייל קרבי שביצע שירות מלא ומשמעותי והוריו גרים שלא בפריפריה ואולי מצבם הכלכלי אף גרוע יותר? הגיע הזמן שישפרו במידרג :את תנאי הקרביים הרבה, שאר המשרתים פחות , מי שלא סיים שירות כלום ואת המשתמטים להעניש.
r  |  15.07.09