אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: יבואני הרכב מתכוונים להגיש בג"ץ נגד המיסוי הירוק

פרסום ראשון: יבואני הרכב מתכוונים להגיש בג"ץ נגד המיסוי הירוק

טוענים: מדובר במהלך שמצריך חקיקה ראשית, ולא יכול להיעשות באמצעות תקנות. המיסוי הירוק אמור להיכנס לתוקפו בתחילת חודש אוגוסט וייתכן ובג"ץ יחליט להשהותו

16.07.2009, 11:32 | ליאור גוטמן

רפורמת המיסוי על ענף הרכב עלולה להידחות: ל"כלכליסט" נודע, שמספר יבואני רכב, ביניהם קמור, יבואנית ב.מ.וו, קרסו, יבואנית רנו וניסאן ודוד לובינסקי, יבואנית פיז'ו וסיטרואן, מתכוונים לפנות לבג"ץ, בטענה שהעלאת שיעור המס על מכוניות חדשות הוא מהלך הדורש חקיקה ראשית, זאת בניגוד לכוונת משרד האוצר להחיל את הרפורמה באמצעות תקנות.

הרפורמה במיסוי על ענף הרכב אמורה להיכנס לתוקפה בתחילת אוגוסט הקרוב. האוצר מתכוון להעלות את מס הקנייה המוטל על מכוניות חדשות מ-75% ל-90%, ובמקביל להעניק הטבות מס למכוניות ידידותיות לסביבה, כלומר כלי רכב שפליטת המזהמים ממנועיהם נמוכה בהשוואה לשאר.

שיעור ההטבה ינוע בין אלפיים ל-15 אלף שקל. משמעות המהלך היא שמכוניות ידידותיות לסביבה, כגון מכוניות סופר מיני או היברידיות, יזכו להטבת מס מה שיוריד את מחירי המכוניות בכמה אלפי שקלים. לעומת זאת, מכוניות שנחשבות פחות ידידותיות לסביבה, כגון רכבי  שטח או מכוניות יוקרה, לא יזכו להטבת מס בכלל, מה שייקר את מחיריהן בעשרות אלפי שקלים.

במידה ועתירת יבואני הרכב תתקבל, יכול בג"ץ להוציא צו מניעה לביצוע המהלך, עד שעמדת האוצר תישמע במלואה. צעד מסוג זה עלול לדחות את יישום הרפורמה.

טרם התקבלה תגובת רשות המיסים למהלך.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
דורי ...כנס לפתרון מעולה לבעיה
דורי , איש משכיל בוודאי יודע שאת בעיית גזי החממה ניתן לפתור ע"י שתילת עצים. העץ "נושם CO2 ופולט חמצן . זה חלק חשוב לבעייה. שתלת פעם עץ ? בבני ברק אין עץ אחד לטובת גזי החממה...... אם חשובה לך בעיית ההתחממות הגלובלית....תתרום לשתילת יערות קק"ל בחינם !
דור , סביון  |  19.07.09
13.
C4 האמת
מר מנור היקר אתה יודע שיש C4 עם מנוע חדש שפותח בשיתוף עם BMW מנוע 1.6 מאוד חסכוני והרבה פחות מזהם מהמנוע הנוכחי.אבל אתה העדפת להרוויח עוד שני שקל על כל אוטו וממש לא עניין אותך זיהום האויר.אני בעל סיטרואן ואני יכול להגיד ולבקש ממך קודם כל תדאג שיהיה לך שירות .מההכירות שלי עם המוסכים אז השירות קטסטרופה וזה מאוד בצניעות.חבל מאוד שמכוניות מעולות כמו סיטרואן יהיו יתומות משירות.מר מנור תתמקד קודם כל בזה ואחר כך תביא דגמים לא מזהמים שישנם בארסנל הדגמים של החברה גם במחיר שלהרויח פחות שני שקל לאותו.ורק אחר כך תרוץ לבג"ץ
עדי , ראשון  |  18.07.09
לכל התגובות