אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי נורטל: לבטל את ההחלטה לעבור לשבוע עבודה מקוצר צילום: בלומברג

עובדי נורטל: לבטל את ההחלטה לעבור לשבוע עבודה מקוצר

השבוע אושר לחברה מעבר לשבוע עבודה בן 4 ימים. כעת טוענים העובדים כי הבקשה לביהמ"ש בנושא היתה מטעה ולא כללה את כל העובדות

16.07.2009, 12:44 | מארק שון

עובדי חברת נורטל הגישו לפני שעה קלה בקשה דחופה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בדרישה לבטל את אישור ביהמ"ש בשבוע האחרון למעבר לשבוע עבודה של ארבעה ימים. העובדים טוענים כי הבקשה שאושרה כללה הטעיות וחוסר ציון עובדות מהותיות.

50 מעובדי החברה, המיוצגים באמצעות עו"ד אופיר רונן, טוענים כי שבוע העבודה המקוצר עלול לפגוע פגיעה בלתי הפיכה בחברה לאור העובדה שעובדים בכירים ביותר וחלק ניכר מעובדי המכירות שוקלים כיום את המשך דרכם בחברה בעקבות הפגיעה הקשה בשכרם.

חברת נורטל, הכוללת את נורטל נטוורקס ואת נורטל תקשורת ואחזקות,נכנסה להקפאת הליכים ב־19 בינואר השנה, וכנאמנים מונו עו"ד אבי פילוסוף ורו"ח ירון הר-צבי. בחודש מרץ אישר בית המשפט לנאמנים לפטר 30% מכוח האדם בחברה, ו-33 מתוך 123 עובדיה אכן פוטרו.

מרבית העובדים הממשיכים לעבוד כיום בחברה מתנגדים לקיצור שבוע העבודה, ואף הציגו חלופות טובות למניעת פגיעה בשכר העובדים ובזכויות הפנסיה שלהם. בניגוד למה שהנאמנים טוענים, נכתב בבקשה, מעבר לשבוע עבודה מקוצר יגרום להפחתה מיידית בהפרשות הפנסיה המופקדות בקרנות הפנסיה של העובדים וגם בפגיעה בשכר הקובע לחישוב הפנסיה.

העובדים מציינים בבקשה עוד, כי הנאמנים לא טרחו לציין שבמהלך תקופת ההקפאה נוצר עודף של 20 מיליון שקל בתזרים המזומנים של החברה, למיטב ידיעתם. העובדים כותבים, כי "דוח רבעון שני של שנת 2009 שנסגר בספרים הסתיים ברווח תפעולי חיובי וזאת אף בניגוד ומעל לציפיות הנאמנים כפי שפורסמו בדו"ח מס', 3 בעוד שהצפי לרבעון השלישי הינו רווח תפעולי של חמישה מיליון שקל".

מהנאמנים נמסר בתגובה: "הנאמנים פועלים לקיצוץ הוצאות החברה כדי להבטיח מקורות להסדר הנושים. במקום שהעובדים יברכו על פעולות החברה, בהנחיית הנאמנים ובסיוע הנהלת החברה, הם מלינים בלא כל סיבה. הנאמנים העמידו שתי חלופות בפני העובדים - מהלך פיטורין בהסכמה או מעבר לשבוע עבודה מקוצר. אחת מקבוצות העובדים, המיוצגת על-ידי עורך הדין דורון סטריקובסקי, נעתרה והסכימה לביצוע מהלך של מעבר לשבוע עבודה מקוצר.הנאמנים פנו לבית המשפט והציגו בפניו את החלופות השונות, והשופטת הנכבדה קבעה, בהחלטת ביניים, על מעבר לשבוע עבודה מקוצר".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
הכל או לא כלום
בחברה של שמור לי ואשמור לך אין מצב שתהיה אחווה הדדית,הרי המקורבים נשארו ומי שלא ,אלך מזמן .ןמכיוון שכל אלה שיש להם קשרים ב"דרגים הגבוהים" כל כך בטוחים שישארו כי משהו שומר להם על ה.... רוצים לאכול את העוגה לבד. אותם אנשים גם לא עשו כלום ולא היתה להם עבודה אך המשיכו לשמור עליהם כעל אתרוג לדאוג לפרנסתם להעביר למחלקה אחרת ולפטר את אלה שביצעו מלאכתם נאמנה לאורך השנים. נראה לקוח מסרט ישן? לא- לקוח מסרט רע ואפילו רע מאד לסרט קוראים -נורטל. כאשר 33 עובדים פוטרו אף אחד לא דן איתם באופציה אחרת לומרות שהועלו הצעות במהלך השימוע-כן אותו שימוע אומלל שאמרו שיחזרו בתשובה ועד היום לא חזרו. וכמסורת ארגונית של חוסר פירגון השמצות ודאגה לי ולעצמי בחברה שמספר המנהלים עולה על מספר העובדים מדוע שיחשבו על הכלל? די לגועל לתאווה ולשמור לי ואשמור לך.
נפגעי נורטל , קש"ת  |  26.07.09
25.
די להתלהמות - צבועים שכמותכם
אין לכם בושה ! איך אתם מעיזים להטיח אשמה של בטלנות על הקבוצה שמיוצגת ע"י עו"ד סטריקובסקי מיוצגים בה יותר מ40 איש (כולל מפוטרים- שהחברה עדיין חייבת להם כסף) מי שפוסל - במומו פוסל, הבטלה והשעמום נוזלת מהתגובות המכוערות שלכם. רובכם מרווחים משכורות עתק ולא עושים כלום חוץ מלזרוק כמו כלבים לרחוב את אלה שנתנו את הנשמה עבורכם .ועד היום לא שילמו להם מה שמגיע להם. אלה שבשטח מביאים את הפרנסה עבורכם - תתביישו . החזירות ותאוות הבצע שלכם עוברת כל גבול. בסה"כ הנאמן חוסך כדי שיוכל לשלם לנושים כולם מה שמגיע להם , הגיע הזמן שגם אתם תתרמו משהו למאמץ , ותפסיקו לדרוך על האנשים שבזכותם אתם עדיין עובדים ומקבלים משכורות עתק. (גם עם 20% פחות תגמרו את החודש עם עודף) אם הייתם שווים משהו בשוק כבר הייתם מוצאים עבודה ועוזבים את נורטל, אבל כנראה שאתם חזקים בדיבורים ולא בעזרה הדדית,ודאגה ל 15 אחים שמביאים לכם פרנסה ואמורים היו להזרק לרחוב ללא פרנסה ובזמנים קשים כמו היום. צודק הנאמן , ואני בטוח שגם השופטת בסופו של דבר תאשר את המשך הסדר של 4 ימים, עד סיום הקפאת ההליכים . תגידו תודה שאין פיטורים !!! בכל מקרה גם ב 4 ימי עבודה חצי מהיום אתם מגרדים את ....
רואים את הפרצוף האמיתי שלכם בושה וכלימה  |  26.07.09
23.
עודד אמר- יוצאים לחופש
אחים שלי מה שלומכם? עובדים קשה? רצים אחרי לקוחות? מספקים פרויקטים? עודד אומר - אתם פראירים. תראו איזה הסכם מדהים חתמתי - 20% הורדת שכר תמורת המשך צפיה בערוץ החיים הטובים. אז שיהיה לכם סוף שבוע ארוך ורגוע ואם ישאלו אותכם כיצד יש לכם זמן פנוי בימי ראשון תענו בפשטות - עודד אמר יוצאים לחופש. להתראות אחים יקרים שלי.
עודד "סונול"  |  19.07.09
לכל התגובות