אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מספר המובטלים במשק בחודש מאי גדל ל-247 אלף צילום: רוני שיצר

מספר המובטלים במשק בחודש מאי גדל ל-247 אלף

שיעור האבטלה עלה זה חודש תשיעי ברציפות לשיעור של 8.4% מכח העבודה האזרחי. שיעור האבטלה במשק חזר למעשה לרמתו בחודש ספטמבר 2006

16.07.2009, 13:33 | אמנון אטד
שיעור האבטלה במשק ממשיך לעלות, זה החודש התשיעי ברציפות, ובחודש מאי הוא הגיע לשיעור של 8.4% מכוח העבודה האזרחי. משמעות נתון זה היא שמספר המובטלים במשק (הבלתי מועסקים) מסתכם כעת בכ-247 אלף איש. במקביל, עדכנה הלמ"ס כלפי מעלה גם את נתוני האבטלה לחודשים מרץ ואפריל. שיעור האבטלה במשק חזר למעשה לרמתו בחודש ספטמבר 2006.

אל נתוני האבטלה שמפרסמת היום הלמ"ס יש להתייחס בהסתייגות מסויימת. נתונים אלה הם למעשה אומדן ולא נתונים מקוריים המתקבלים מסקרי כוח אדם שעורכת הלמ"ס אחת ל-3 חודשים. בחודשיים שבין כל סקר, מסתפקת הלמ"ס בפרסום נתוני המגמה, שהם כאמור רק אומדן לנתוני האבטלה האמיתיים.

בנוסף לכך, האומדנים החודשיים מבוססים רק על כשליש ממדגם התעסוקה הרבעוני, ולכן טעויות הדגימה בהם גבוהות יותר מאשר בנתוני האבטלה בסקרים עצמם. אומדנים אלה מתאפיינים גם בתנודתיות ובאי סדירות גבוהות. על פי הגדרות הלמ"ס, בלתי מועסקים הם אנשים שלא עבדו אפילו שעה אחת בשבוע שבו נערך הסקר ואשר חיפשו עבודה באופן פעיל ובאמצעים שונים בארבעת השבועות שקדמו לו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות