אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דני ברק מנסה להשתלט על לידר

דני ברק מנסה להשתלט על לידר

הגיש הצעה להזרמת הון ללידר שתבטיח לו את השליטה. בכך הוא הצטרף להצעות מתחרות של בארינבוים והכשרת היישוב

16.07.2009, 21:17 | הדר רז
דני ברק מנסה להשתלט על החברה האם שלו. ברק, מנכ"ל לידר שוקי הון, (15.5%), הגיש הצעה למחזיקי האג"ח של לידר השקעות במסגרתה הוא יזרים הון לחברה ויהפוך לבעל השליטה בה. לידר השקעות שבשליטת שרם ופודים, היא בעלת השליטה בלידר שוקי הון, אותה מנהל ברק.

הצעתו של ברק, כוללת הזרמת הון תמורת מניות ואג"ח שיבטיחו לו את קבלת השליטה בחברה. להצעתו של צורף מכתב כוונות מותנה של קרן השקעות, המעוניינת אף היא להצטרף להשקעה.

ההצעה מותנית בהגעה להסדר עם הבנקים. לצד הצעה זו, עומדות על הפרק שתיים נוספות: הראשונה היא ההצעה שהגיש למחזיקי האג"ח צביקה בארינבוים והשנייה היא זו שעומדת להגיש הכשרת היישוב.

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", במקביל למגעים על הסדר החוב, מתחולל עימות בין שרם ופודים לבין ברק, שותפם בלידר שוקי הון. שרם ופודים מתנגדים למהלך של ברק למצוא רוכש ללידר שוקי הון.

הדברים הגיעו לידי כך שברק אמר שהוא אינו רואה עין בעין את ניהול לידר שוקי הון עם שרם ופודים, ושהוא מסרב להמשיך ולעבוד עמם. ברק ציין בפני מקורביו כי החיבור לשניים לא עשה טוב ללידר שוקי הון, והעובדה ששרפ"ג תמשיך להחזיק בחברה - כפי שמסתמן מההסדר עם בעלי האג"ח - תגרום לה לדעתו לנזק. משום כך, טוענים מקורות המקורבים לחברה, סבור ברק שמוטב למכור את השליטה בלידר שוקי הון ולהפרידה מלידר השקעות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
דני ורקר- ברק
דני ברק הוא האיש הנכון בזמן הנכון לניהולה של קבוצת החברות של לידר.דני הוכיח עצמו כלידר אמיתי- (על יעידו גם אלו שלא מפרגנים)עם תוצאות אי אפשר להתווכח,הן מדברות בעד עצמן.אין לי ספק שתחת שרביט הניהול של ברק קבוצת החברות של לידר יגיעו להישגים טובים מאד ולא פחותים מהישגיה של חברת לידר שוקי הון אותה הוא ממנכ"ל ובעל מניות.אני שולח לו ברכות ובטוח בהצלחתו.מי יתן וירבו עוד מקצוענים כדמותו בשוק ההון.
רן  |  02.08.09
4.
דני ורקר
דני ברק מייסד חברת לידר שוקי ן הרים את ערך החברה לשיא והפך אותה לחברה מובילה ורווחית - הראשונה לאחר 3 חברות הבנקים. אדם כזה מן הראוי שימשיך להוביל את לידר שוקי הון שבאמצעותה ביצע עשרות הנפקות ענק מוצלחות, כגון בזק, כימיקלים לישראל, לאחרונה תמי 4 למרות המשבר ועוד. הוא אחד האנשים הרציניים והמוכשרים בשוק ההון ושמו הטוב הולך לפניגו. מן הראוי לאפשר לו להמשיך ולככב לטובת המשקיעים ומדינת ישראל. רננה
רננה שרביט , רעננה  |  19.07.09
3.
ההקשים שלי מניתוח האירוע
1. זו סכנה אמיתית של הבעלים שהמנכ"ל שמינו מפנה להם עורף ומנסה להשתלט על מפעל חייהם. 2. כבעלים של חברות, אני לא נותן למנהלים תחתיי יותר מדיי סמכויות ומרחב פעולה כדי למנוע את תסמונת "שגעון גדלות של מנהלים שכירים". 3. ל"לידר" אין זכות קיום בשוק ההון והנושים צריכים לדרוש שתלך בדרכה של "פריזמה", כלומר לפרק את הפעילויות ולמכור אותן לבתי השקעות אחרים. כך יוכלו הנושים לקבל תמורה כספית לחוב או לחילופין יקבלו מניות של גופים איכותיים.
The Expert , המזרח התיכון  |  18.07.09
2.
פתטיות חוגגת
תנו לזה או תנו לזה, תחזירו את הכסף חבורת פושטי רגל!!!! כל אחד מנסה להתייפיף אחרי כל מה שעשה, בשנות האלפיים ניתן לברר בקליל ובמנועי חיפוש מי הוא מי ומה עשה כל חייו במיוחד אם הוא דואג לשלב שמו בתקשורת השכם וערב מעניין, למרות חוסר המהותיות של כח המהלך המצחיק הזה בשוק, מה הם שונים מעוד עשרה פושטי רגל שמחכים לנו בפינה...ראוי שהגורמים והקונצרנים המובילים כמו גם הרשויות ידאגו שמי שיפעל בשוק ההון יהיה חזק יציב ובעל יכולות פיננסיות. היתר זה עיתונות זולה ורגולוטורים ילדים שלא עשו דבר פרקטי מימיהם.
17.07.09
1.
זו הברירה העדיפה
דני ברק הוא אדם שקול ומנוסה, שלא נחשף הרבה בפרהסיה. בתוך קבוצת לידר המפסידה ופושטת הרגל, הוא היחיד שניהל חברת-בת והצליח להשיג רווחים ולמלא כל שהבטיח. בארינבוים הוא מקורב ביותר למנהלי קבוצת לידר דהיום- שרם ופודים - והכוונה היא שהם ימשיכו לנווט את האניה שלמעשה, כבר הטביעו. הוא פועל בשמם ועבורם במטרה להנציח את הכשלון. היום הם סקיפרים גרועים ובלתי מתאימים ולפיכך יש לדחות את הצעת בארנבוים. דני ברק הוכיח את עצמו כקברניט מנוסה, שקול, קר-רוח ולדעתי - הוא הוא המתאים ביותר, מבין כל הדמויות המשחקות בזירה, להוציא את לידר כולה מהבוץ ולהבטיח את התשלומים עליהם יוסכם עם החייבים. אין לי ספק שלידר, בהנהגתו של ברק תקבל גם את מלוא התמיכה החיונית של הבנקים. למיטב ידיעתי, גם הכשרת היישוב, לא הצליחה להביא את מעריב (למשל) לחוף מבטחים והיא מאוד מגמגמת. לא היא המתאימה לעמוד בראש קבוצת לידר. איני מכיר את ברק אישית, אך, לשם גילוי נאות - אני מחזיק אגחים של לידר (שערכם בסביבות ה-0). שמחתי לקרוא שברק מוכן לקפוץ למים הסוערים, אני מקווה שיקבל את המשימה הענקית על כתפיו ואיחולי ההצלחה שלי ילוו אותו. הרושם הוא שהוא יצליח להתגבר על המשברים שעברו, על אלו בהווה ועל הצפויים בעתיד.
משקיען , מרכז  |  17.07.09