אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת אופל לקראת סגירה צילום: אי פי אי

עסקת אופל לקראת סגירה

בכיר בג'נרל מוטורס טוען כי יצרנית הרכב תבחר את הקונה למותג כבר בשבוע הבא. חברת מגנה וחברת האחזקות הבלגית, RHJ, הן המועמדות המובילות לרכישת היחידה האירופית

17.07.2009, 10:25 | בלומברג

ג'נרל מוטורס צפויה לבחור קונה למותג אופל כבר בתחילת השבוע הבא. כך לפי המנהל העתידי של מחלקת הפעילות הבינלאומית של יצרנית הרכב, הנמצאת בתהליך של מכירת נכסים כחלק מניסיונה לצאת מפשיטת רגל. חברת מגנה וחברת האחזקות הבלגית, RHJ הן "ככל הנראה המועמדות המובילות" לרכישת היחידה האירופית. זאת לדברי ניק ריילי, מנהל אזור אסיה בחברה. ריילי צפוי בחודש הבא להתמנות למנהל הפעילות מחוץ לצפון אמריקה.

גרמניה, שהסכימה לספק 1.5 מיליארד יורו (2.1 מיליארד דולר) בהלוואות קצרות טווח לטובת מכירת אופל, דוחקת ב-GM לבחור במגנה כקונה. RHJ אמנם הציעה לפטר רק 10 אלף עובדים בהשוואה ל-11 אלף עובדים שמגנה מתכוונת לפטר, אך לדברי סגן שר האוצר הגרמני, אין בכך מספיק כדי להפוך את ההצעה של RHJ למושכת יותר. סגן השר, יואכין הומן אמר כי למגנה "עדיין יש יתרון", מכיוון שהיא נמצאת במגעים עם GM זמן ארוך יותר, אם כי "RHJ מצמצמת פערים".

GM שחתמה במאי על מסמך הבנות לא מחייב עם יצרנית חלקי המכוניות הקנדית, מגנה, ביקשה משתי המועמדות הסופיות לרכישה להגיש לה הצעות אחרונות. בייגי'נג אוטומוטיב עשויה גם היא להגיש הצעת רכישה, אך עדיין לא ברור אם פיאט תחדש את ההצעה הקודמת שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות