אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מורגן סטנלי ו-JP מורגן שוקלים להעניק סיוע מיוחד ל-CIT - אם ייכנס פשיטת רגל צילום: בלומברג

מורגן סטנלי ו-JP מורגן שוקלים להעניק סיוע מיוחד ל-CIT - אם ייכנס פשיטת רגל

מדובר במתן הלוואה שתשמש למימון פעילות הבנק לאחר שיבקש הגנה מפני נושים, כך אמרו גורמים בקיאים בנושא; CIT עשוי להזדקק ל-6 מיליארד דולר כדי להימנע מפשיטת רגל

18.07.2009, 08:32 | בלומברג

הבנקים של CIT גרופ , ביניהם ג'יי.פי. מורגן צ'ייס ומורגן סטנלי, דנים באפשרויות מימון לבנק אם יפשוט את הרגל, כך אמרו גורמים הבקיאים בנושא. אתמול (ו') זינקה מניית הבנק בכ-70% במסחר בוול סטריט.

ג'יי.פי. מורגן ומורגן סטנלי דנים עם בנקים אחרים בעניין הלוואה שתשמש למימון פעילות הבנק לאחר שיבקש הגנה מפני הנושים, אמרו הגורמים. יועצי CIT, ביניהם גם אברקור פרטנרס, מנסים להשיג מימון חירום לחברה כדי להימנע מפשיטת רגל.

CIT עשוי להזדקק ל-6 מיליארד דולר כדי להימנע מפשיטת רגל לאחר שממשלת ארה"ב לא העניקה לחברה מימון חילוץ נוסף. פשיטת רגל של CIT, שיש לו נכסים בשווי כמעט 76 מיליארד דולר, תהיה פשיטת הרגל הגדולה ביותר של בנק ביחס לנכסיו - מאז שרשויות הפיקוח העבירו לידיהן את וושינגטון מיוצ'ואל בספטמבר.

אם הבנק אכן יגיש בקשה לפשיטת רגל, ייתכן שהמנכ"ל ג'פרי פיק יהיה זכאי לתשלום עוד לפני ממשלת ארה"ב, כך אמר סקוט פלץ, המנהל קבוצת ארגון מחדש תאגידית. על הבנק יהיה לשלם לפיק 14.7 מיליון דולר אם עבודתו תופסק או אם יחול שינוי בשליטה ב-CIT, ולדברי פיק, דרישה לפיצויים תציב אותו לפני בעלי המניות, כולל משרד האוצר האמריקאי, בתור לקבלת החזר החוב אם הבנק יפורק. "הוא עובד הבנק, ולעובדים יש עדיפות במקרה של פשיטת רגל", אמר פלץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות