אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה תוספת התקציב למעונות - אופן הסבסוד להורים ייקבע מאוחר יותר צילום: אי פי איי

הממשלה אישרה תוספת התקציב למעונות - אופן הסבסוד להורים ייקבע מאוחר יותר

בסך הכל לטובת סבסוד מעונות היום והמשפחתונים שבפיקוח יוקצבו 235 מיליון שקל החל מספטמבר 2010

19.07.2009, 12:19 | מיקי פלד

הממשלה אישרה הבוקר (א') את הצעת הפשרה בין המדינה לכנסת שתוסיף 350 מיליון שקל לתקציב מעונות היום והמשפחתונים. סך הכל, החל מ-2011 יוכפל התקציב ויגיע ל-1.1 מיליארד שקל. על פי ההצעה של שר האוצר, יובל שטייניץ ושר התמ"ת, בנימין בן-אליעזר, ההכרעה לגבי אופן חלוקת התוספת לסבסוד תיעשה במשרד התמ"ת במהלך החודשים הקרובים. אל הסכום שאושר הבוקר יתווסף סכום של 200 מיליון שקל לתקציב מעונות היום והמשפחתונים שבפיקוח כתוצאה מההסכם הקואליציוני בין העבודה לליכוד. סכום זה אמור לשמש במלואו לטובת סבסוד תשלומי ההורים למעונות היום והמשפחתונים, יחד עם תוספת של 35 מיליון שקל שיגיע מהפשרה. בתמ"ת עוד צריכים להחליט איך ייעשה הסבסוד ועל-פי אילו מבחני הכנסה.

על-פי ההצעה שאושרה, יושקעו בשנתיים הקרובות 60 מיליון שקל בבניית מעונות יום נוספים, עקב העומס על מעונות היום הקיימים והרחבתם, כמו גם הסבת מבנים, ביניהם גני ילדים ומועדונים שאין בהם שימוש, לטובת מבנה של מעון. בנוסף, הוחלט על הקצבה של 180 מיליון שקל להגדלת מספר הילדים החל מספטמבר 2010 בצהרונים מ-11 אלף כיום ל-56 אלף וקליטה של עוד כ-9,000 ילדים חדשים לסך של כ-100 אלף ילדים במערכת מעונות יום ומשפחתונים בתוספת תקציב של 75 מיליון שקל.

בן אליעזר אמר בישיבת הממשלה, כי "החלטת הממשלה נועדה לתת מענה טוב יותר לאמהות לילדים בגילאי אפס עד 5 שנים הן על ידי היצע מסגרות גדול יותר, סבסוד מעמיק יותר וקליטה של יותר ילדים למערך הסבסוד. כל אלו יאפשרו ויעודדו אמהות לצאת ולעבודה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות