אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי - רכישת פרטנר: גם שאול אלוביץ' עלה לשלב השני צילום: אלירן אביטל

בלעדי - רכישת פרטנר: גם שאול אלוביץ' עלה לשלב השני

קבוצתו מצטרפת לקבוצות של בן דב, הרציקוביץ' וקבוצת קרנות אירופית, שכבר עלו שלב. קרן פימי של ישי דוידי צפויה לעבור לשלב השני היום

20.07.2009, 06:57 | אמיר טייג

יורוקום, חברת האחזקות של שאול אלוביץ', הצטרפה לשלב השני של הליך מכירת פרטנר, כך נודע ל"כלכליסט". כמו כן, קרן פימי של ישי דוידי צפויה לעבור שלב היום. ל"כלכליסט" נודע כי קרן רוהן, ששקלה להתמודד יחד עם פימי אך הגישה בסוף הצעה עצמאית, עדיין לא קיבלה אישור לעבור לשלב השני של ההליך, וזאת משום שהצעת המחיר שלה היתה נמוכה מדי.

הערכות הן כי הקרן לא תמשיך כגוף עצמאי, אלא תשקול להצטרף לפימי, או לאחד הגופים האחרים, בשלב מאוחר יותר בהליך.

כפי שפורסם ב"כלכליסט", בימים האחרונים קיבלו אור ירוק שלוש קבוצות: סקיילקס של אילן בן דב, הקבוצה שמוביל לוני הרציקוביץ' וכן קבוצת קרנות אירופית. ההערכות בשוק הן שאף אחת מהקבוצות לא הגישה הצעה הגבוהה מ־16 דולר למניית פרטנר. אתמול זינקה מניית פרטנר בתל אביב בכ־4.4% לכ־71.5 שקל למניה שהם 18.3 דולר.

קבוצת יורוקום כוללת את יורוקום נוקיה, יבואנית נוקיה לישראל, יורוקום תקשורת דיגיטלית יבואנית פנסוניק. 012 סמייל נמצאת גם בשליטתו של אלוביץ'. בקרב חלק מהקבוצות המתמודדות ניכר חוסר שביעות רצון בנוגע ללוח הזמנים הצפוף שנקבע על ידי האצ'יסון. כפי שפורסם ב"כלכליסט", חברת האחזקות הסינית, המוכרת 51.3% מפרטנר, ביקשה מהמתמודדים להשלים את בדיקת הנאותות ולהגיש הצעת מחיר מחייבת עד 5 באוגוסט. גורמים המקורבים לאחת הקבוצות העריכו כי הקרנות הזרות יתקשו לעמוד בלוח זמנים צפוף זה, שכן הן מחויבות לתהליכים מובנים וארוכים יחסית של קבלת החלטות. עוד ציינו כי לוח הזמנים הצפוף פועל לטובת הגופים הפרטיים כמו אלוביץ' ובן דב.

בתוך כך נודע כי בסוף השבוע שהה בישראל קנינג פוק, יו"ר פרטנר ויו"ר האצ'יסון טלקום. פוק הגיע לצורך שתי מטרות: פרידה מהנהלת פרטנר הנוכחית לקראת השלמת מכירת השליטה בחברה, וכן פגישה עם המתמודדים על רכישת החברה.

ההליך עצמו מנוהל על ידי בנק ההשקעות גולדמן זאקס, אשר נשכר על ידי נציגי האצ'יסון בישראל עמיקם כהן ודן אלדר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות