אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנליסטים: שוק השבבים יתאושש עוד השנה צילום: בלומברג

אנליסטים: שוק השבבים יתאושש עוד השנה

בעקבות נתוני הרבעון השני המוצלחים של אינטל, מעריכים בחברת המחקר iSupply כי תעשיית השבבים מתחילה להיחלץ מהמשבר ותחזור לצמוח במהלך המחצית השנייה של 2009

21.07.2009, 12:26 | יוסי גורביץ
ברבעון השלישי של שנת 2009 צפויות מכירות השבבים לזנק בכ-10.4%, וברבעון הרביעי של השנה תירשם עלייה נוספת של כ-4.9%. כך מעריך האנליסט קרלו סיריילו מחברת המחקר iSupply, על פי דיווח אתר חדשות הטכנולוגיה cnet.

בהישענו על תוצאות הרבעון השני המוצלח של אינטל – שהיתה מרוויחה כמיליארד דולר לולא הקנס שהטיל עליה האיחוד האירופי בהיקף של כ-1.44 מיליארד דולר – מעריך סיריילו כי התאוששות שוק השבבים תגיע מוקדם מהצפוי.

ההתאוששות צפויה להגיע לאחר ארבעה רבעונים רצופים של צמיחה שלילית, הגרוע שבהם היה הרבעון השני של 2009, שבו נרשמה צניחה של כ-15.1% בשוק השבבים. סיריילו מציין כי חברות השבבים הגיבו במהירות לעובדה שברשותן מלאי גדול של שבבים שאין להם דורש, והורידו את מחיריהם בהכנה לשפל. כתוצאה מכך, הן הצליחו למכור את רוב המלאי העודף.

אנליסט אחר, קרייג ברגר מחברת FBR, פרסם בוול סטריט ג'ורנל הערכה כי עליית ההכנסות של אינטל היתה טובה בהרבה משצפו המשקיעים בסוף הרבעון האחרון, ולהערכתו הדרישה העולמית לשבבי מחשבים תגבר "ככל שהעולם יחזור למצב נורמלי".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות