אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל נווה צדק על הים: 24 דירות נמכרו ב-4 חודשים ב-108 מיליון שקל צילום: צביקה טישלר

מגדל נווה צדק על הים: 24 דירות נמכרו ב-4 חודשים ב-108 מיליון שקל

רמות המחיר של הדירות שנמכרו כ-9,000 דולר למ"ר. 50% מרוכשי הדירות הם תושבי חוץ שחלקם מחזיקים בדירות במגדלים אחרים בעיר

21.07.2009, 18:12 | דותן לוי
במסיבת עיתונאים שערכו החברות צמח המרמן ויורוקום נדל"ן נחשפו לראשונה נתוני המכירות של השנה האחרונה, מאז יצאו הדירות במגדל נווה צדק על הים לשיווק.

עד כה נמכרו 31 דירות בפרויקט, בהיקף כספי של כ-132 מיליון שקל, מתוכן 8 הרשמות קשיחות לדירות, בהיקף של כ-38 מליון שקל. בעקבות המשבר הכלכלי העולמי, במהלך החודשים יולי-נובמבר נמכרו 7 דירות בלבד, ובחודשים נובמבר עד מרץ לא נמכרה אפילו דירה אחת. בארבעת החודשים האחרונים, אפריל-יולי נמכרו בפרויקט 24 דירות נוספות בהיקף כספי של כ-108 מיליון שקל.

עד כה מכרה החברה דירות בעיקר בקומות הביניים. רוכשי הדירות בפרויקט מתפלגים לכ-50% ישראלים לעומת כ-50% יהודים תושבי חוץ ממדינות כגון: שוויץ, צרפת, בלגיה, ארה"ב וונצואלה. לדבריהם, בין הרוכשים, דיירים של מגדלי יוקרה שנמצאים "ממזרח", כמו מגדלי אקירוב, שרכשו דירה בפרויקט בשל הקירבה לים. עם זאת, בחברה ציינו, כי רמות המחיר של הדירות שנמכרו נמוכות בכ-10% מהערכות החברה והן נעות סביב 9,000 דולר למ"ר בממוצע.

על פי התכנון, יתנשא המגדל לגובה של 30 קומות ויכלול 168 דירות בסך הכל. במהלך השנה האחרונה פעלו החברות היזמיות מול עיריית תל אביב, לקידום תוכנית הרחבת שד' אלחנן, אשר תאפשר להם לקבל 10 קומות נוספות, שכוללות כ-50 דירות, בתמורה לביצוע מטלות ציבוריות, כגון: פינוי בית הספר בנות יעקב, בניית בית ספר חלופי על קרקע שהחברה רכשה בבני ברק והקמת בית כנסת וגן ילדים.

התוכנית אושרה אתמול בוועדה המקומית ונמצאת בדרכה למחוזית. על פי הערכות היזמים, ייקח עוד כשנה עד לאישור סופי של התוכנית, כאשר בפועל, כבר הופקעו שטחים מהמגרש של הפרויקט, לטובת פיתוח השדרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות