אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: כריש הנדל"ן מנחם אורן נכנס לבורסה: "השוק בלונדון יתגלה כהשקעה טובה במיוחד" צילום: בלומברג

בלעדי: כריש הנדל"ן מנחם אורן נכנס לבורסה: "השוק בלונדון יתגלה כהשקעה טובה במיוחד"

אורן רכש מאביחי סטולרו כמחצית מגרעין השליטה בשלד הבורסאי גולדן אקוויטי תמורת כ־6 מיליון שקל ומתכנן להכניס לתוכו פרויקט נדל"ן למגורים בלונדון בשווי של 220 מיליון ליש"ט

22.07.2009, 08:45 | גולן חזני

הודעה לקונית שפרסמה חברה קטנה בשם גולדן אקוויטי אתמול דיווחה על כניסת שותף חדש לחברה שבשליטת אביחי סטולרו.

השותף הזה הוא אחד מכרישי הנדל"ן הישראלים הבולטים בלונדון: מנחם אורן, שמחזיק בכמה פרויקטים גדולים בבירת בריטניה בתחום השבחת המגורים. על פי ההודעה, אורן רוכש מחצית מהשליטה (32.34%) בחברת גולדן אקוויטי מידיו של אביחי סטולרו תמורת כ־5.7 מיליון שקל, ובמחיר של 15 אגורות למניה, כ־20% מתחת למחיר בבורסה.

בין סטולרו ואורן נחתם הסכם לשליטה משותפת בגולדן אקוויטי. בהודעה נכתב כי לאחר השלמת העסקה יבחנו הצדדים אפשרות שגולדן אקוויטי תרכוש מאורן את קריקסייד וילאג' (The Creekside Village), פרויקט נדל"ן למגורים ומסחר בלונדון, שבו מאושרים לבנייה חמישה מגדלי מגורים שיכללו 430 יחידות דיור ו־10,000 מ"ר שטחי מסחר.

גולדן אקוויטי נקראה בעבר חברת פסגות מימון. היא מכרה 75% מהפעילות שלה בתחום הפקטורינג לחברת ויזה כאל ונותרה עם 25% מהמניות של הפקטורינג. כבר אחרי המכירה החליט סטולרו לצקת לחברה פעילות נוספת בתחום הנדל"ן ובתחום התעשייה ושינה את שמה לגולדן אקוויטי.

לא הרבה ידוע על מנחם אורן, איש העסקים בן ה־62 שחי בהרצליה פיתוח במרחק של כמה בתים מביתו של נוחי דנקנר. הוא הבעלים והמנכ"ל של חברת אורנים פרויקטים שעם אלקטרה נדל"ן בונה את פרויקט SEA1 ליד מגדל האופרה והדולפינריום בתל אביב, ומכרה במאי האחרון פנטהאוז בפרויקט במחיר בלתי נתפס של 110 מיליון שקל לאוליגרך הרוסי ואלרי קוגן. אורן הוא יזם של שני פרויקטים קודמים בסביבה - תאומי הים ברחוב הרברט סמואל 46 ופנינת הים ברחוב הרברט סמואל 36.

הקרקע לפרויקט קריקסייד וילאג', ששוויו מוערך ב־220 מיליון ליש"ט, משתרעת על שמונה דונמים ושווייה מוערך ב־50 מיליון ליש"ט. לאורן שותף מקומי אנגלי בבעלות על הקרקע. הפרויקט ממוקם סמוך למרכז גריניץ', לא הרחק מהמרכז הפיננסי ב־Canary Wharf, שעובדיו מיועדים להיות עיקר הרוכשים. במסגרת מכירה מוקדמת מיוחדת למובילי דעת קהל בבריטניה, בהם כדורגלנים ידועים מהפרמיירליג, נמכרו לאחרונה 60 דירות. בין הרוכשים גם מבכירי הכדורגלנים בקבוצות צ'לסי, ארסנל ומנצ'סטר יונייטד.

הפרויקט ייבנה בטכנולוגיה ירוקה ויהיה ידידותי לסביבה. הבנייה בפרויקט תתחיל לאחר שיימצא לו מימון בנקאי. על פי ההערכות, אחת הסיבות לכניסה לחברה הציבורית גולדן אקוויטי נעשתה על ידי אורן כדי להקל עליו להשיג מימון לפרויקט.

אורן אמר אתמול ל"כלכליסט": "בשל היקפיו הגדולים של הפרויקט הוחלט להעביר את פעילות הפרויקט לשלד בורסאי בשותפות עם אביחי סטולרו, עמו יש לנו קשרי חברות ארוכים. אני צופה כי השוק בלונדון יתגלה כהשקעה טובה במיוחד בשל ההשלכות החיוביות הצפויות בגין האולימפיאדה ב 2012 על לונדון בכללותה ובייחוד על האזור שבו ממוקם הפרויקט".

אורן החל לפעול בלונדון בשנת 2000 כשהחברה בבעלותו החלה להשתלט על מתחמים ולהשביח אותם. "התמקדנו באזורים שהאמנו שיש בהם בעיות תמחור", סיפרה אתמול הבת שירה אורן־נחמיאס המכהנת כמשנה למנכ"ל אורנים. "יש לנו מומחיות לקחת מתחמים כאלה ולהשביח אותם, בעיקר ברשויות באזורים שמדרום לנהר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות