אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסוי מוצלח לתרופה נגד איידס של GSK צילום: בלומברג

ניסוי מוצלח לתרופה נגד איידס של GSK

התרופה הפחיתה את הווירוס לרמות שכמעט שלא ניתן להבחין בהן אצל 70% מהמטופלים

22.07.2009, 11:36 | בלומברג

התרופה הניסיונית נגד איידס של חברת גלסקו-סמית-קליין (GSK) הפחיתה את רמת הווירוס פי 500 - מבלי שהחולים הפגינו סימני התנגדות המאפיינים תרופות אחרות. כך עולה מהניסוי הראשון שנערך בתרופה בבני אדם.

לפי נתוני הניסוי, התרופה הפחיתה את הווירוס לרמות שכמעט שלא ניתן להבחין בהן אצל 70% מהמטופלים. זאת ועוד, ב-35 החולים שקיבלו טיפול במשך עשרה ימים לא נמצאו מוטציות גנטיות המאפיינות את הטיפול בתרופת Isentress של מרק ו-Elvitegravir של Gilead Sciences. החודש מתכננת GSK להתחיל בניסוי ממושך יותר.

היקף הפחתת הווירוס היה "מרשים במיוחד", אומר מייקל סאג, מנהל המרכז לחקר האיידס באוניברסיטת אלבמה. "בתוך עשרה ימים עברנו למצב שבו לא ניתן להבחין בווירוס. נראה שהתרופה עובדת".

הטיפול פועל באמצעות חסימת האנזים אינטגראז, חלבון המדביק תאים בריאים במערכת החיסונית בנגיף האיידס.

GSK היא היצרנית הגדולה בעולם של תרופות נגד איידס, שהיקפן עומד על 12.3 מיליארד דולר. באפריל היא הודיעה על כוונתה להקים חברה חדשה עם יריבתה פייזר, במטרה להרחיב את נתח השוק שלה. המכירות וניסיון המחקר של GSK משולב עם פייזר כדי להעניק לחברה החדשה שליטה על כמעט 20% מהשוק לטיפול בווירוס הקטלני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
נכון שזו לא תרופה מוחצת לוירוס !!!
ונכון, עוד רחוק חזון למועד אבל ? כל המחקרים נחדשים, מלמדים אותנו, כי המדע לומד ומפענח את הוירוס , וזה נותן אופטימיות, מעבר לזה, יש להשמר וקיים יחסי מוגנים בכל מצב, כי הרי ישנם נשאים, ולא מעטים, שכלל לא מודעים למחלתם , והם המדבירים של ימינו.
ענת , רמת גן  |  24.07.09
6.
ל5 התלאביבי
סליחה, אדון ,תפתח אינטנט תעמיק בעיניין, ואז תבין שאתה טועה, אנשים מטופלים לא מדביקים לכן בדמם אינווירוס,לרוב הבעיה של המדביקים לא שייכת למטופלים בתרופות ההדבקה מתבצעת לרוב בתמימיות, כשבמדיק כלל לא מודע לסטאטוס הרפואי שלו, המון בריאות !!! קרין.
קרין, , תל אביב  |  24.07.09
5.
לקרין מ-4
ירון צודק ומעלה נקודות חשובות שצריך להתייחס אליהם ולא ליצור אשליות של ריפוי מלא (הלוואי והתרופה כן מספקת ריפוי מלא אבל בטח עדיין מוקדם לדעת), איך את היית מרגישה אם היו מודיעים לך שאת ב"מקרה" מה- 5% שכן נדבקו, את חושבת שהיה מעניין אותך אז האימרה "שהמטופלים ב95% מהמיקרים לא מדביקים !!!" לבריאות לכולם ותעשו סקס זהיר.
ג. , תל אביב  |  23.07.09
4.
למספר 3 אולי תחכים מעט ?
אז ככה, אנשים המטופלים בקוקטייל לרוב לא מסוגלים להדביק, מאחר והרמה הויראלית של הוירוס בדם היא 0 זהאומר שלא ניתן להדביק , לכן משרד הבריאות דואג לטפל בנשאים ובדריכות רבה כדי לא לגרום להדבקות מסוג זה, לכן, לפני שאולי שתפצה פיך וזאת בפעם הבאה? תחכים ו בדוק נתונים רפואיים לפני שאתה רושם בורות מעצבנת !!! תשכיל לדעת שהמטופלים ב95% מהמיקרים לא מדביקים !!!
קרין , תל אביב  |  22.07.09
לכל התגובות