אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרן האירופית פרמירה הצטרפה למתעניינים בפרטנר צילום: אוראל כהן

הקרן האירופית פרמירה הצטרפה למתעניינים בפרטנר

הקרן עברה לשלב השני הכולל כניסה לחדרי המידע. פרמירה מחזיקה בבעלות על NDS הישראלית ומנהלת קרנות בהיקף 20 מיליארד יורו

22.07.2009, 12:01 | אמיר טייג

קרן פרמירה האירופאית מתעיינת אף היא בפרטנר. קרן הפריווט אקווטי הגישה הצעה לרכישת פרטנר ועברה לשלב השני בהליך המכירה במסגרתו תוכל להיכנס לחדרי המידע. לפי שעה הקרן פועלת לבדה, אך קרוב לוודאי תחבור לאחת הקבוצות בשלב מאוחר יותר. קרן פרמירה ביצעה עד כה כ-190 השקעות מאז הקמתה בשנת 1985, ומנהלת קרנות בהיקף של כ-20 מיליארד יורו.

לקרן מספר אחזקות בתחום הטלקום והמדיה בעולם. אחת העסקאות המוכרות שלה התרחשה במארס 2007 כאשר רכשה מידי חיים סבן ושותפים את השליטה בחברת המדיה הגרמנית פרוזיבן-סאט1 תמורת 6.8 מיליארד יורו. סבן רכש את פרוזיבן מכינוס נכסים, השביח אותה, ומכר אותה לפרמירה תוך 3.5 שנים מיום הרכישה ברווח של כמיליארד דולר. כמו כן מחזיקה פרמירה בשליטה בחברת NDS הישראלית, אשר עוסקת בפיתוח ממירי טלוויזיה והצפנה לתעשיית הכבלים ולוויין. פרמירה רכשה את השליטה ב-NDS בפברואר 2009 תמורת 2.5 מיליארד יורו ומחקה אותה ממסחר.

מלבד פרמירה, עברו לשלב השני בהליך מכירת פרטנר גם סקיילקס של אילן בן דב, וקבוצת משקיעים ברשות לוני הרציקוביץ' הבעלים של ישפאר. כמו כן צפויות לעבור לשלב השני בימים הקרובים גם קרן פימי של ישי דוידי ויורוקום של שאול אלוביץ'. קרן רוהן, אשר הגישה אף היא הצעה בשלב הראשון של ההליך, כנראה שלא תעבור לשלב הבא, וזאת בשל הצעת מחיר נמוכה יחסית. הערכות הן כי רוהן עשויה לחבור לאחד המתמודדים האחרים. המועמד המרכזי לחבירה עם רוהן היא קרן פימי, אם זאת חבירה זו נתקלת בקשים בשל חוסר נכונות של רוהן לשפר את הצעתה המקורית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות